Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İpi Erdenay göğüsledi

Giriş Tarihi: 28.5.2015
İpi Erdenay göğüsledi

Oyunculuk döneminde 'Pegasus' lakabı ile anılan Erdenay, Lutfi Arıboğan ile girdiği zorlu yarışı 91-81 kazanıp, TBF Başkanı odlu

Türkiye Basketbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlığa Harun Erdenay seçildi. Ankara Hilton Otel'de gerçekleştirilen seçimlde 177 delege oy kullandı. Fenerbahçe'nin Erdenay'ı, Galatasaray Liv Hospital ile Anadolu Efes'in Arıboğan'ı desteklediği seçimde Beşiktaş ise 6 oyunu eşit olarak iki adaya paylaştırdı. Harun Erdenay ile Lutfi Arıboğan arasındaki çekişme ise son sandığa kadar sürdü. Üyelerin oy kullandığı 5 sandığın ikisinde adaylar (3 ve 4) 17'şer oy aldı. 1 ve 2. sandıkta 19-16, 5. sandıkta da 21-15'lik oy üstünlüğü sağlayan Harun Erdanay toplamda 93, Lutfi Arıboğan da 81 oy aldılar. Ancak daha sonra Erdenay'ın iki oyu iptal edildi ve kesin sonuç Erdenay-91, Arıboğan-81 olarak açıklandı. 2016 Rio Olimpiyatları'ndan sonra yapılacak seçime kadar görevde kalacak olan Erdenay, "Bu sürede Türk basketbolunu ileri götürmek için çalışacağız" dedi.

SANDIK SANDIK SEÇİM
Birinci sandık: 19 (Erdenay), 16 (Arıboğan)
İkinci sandık: 19 (Erdenay), 16 (Arıboğan)
Üçüncü sandık: 17 (Erdenay), 17 (Arıboğan)
Dördüncü sandık: 17 (Erdenay), 17 (Arıboğan)
Beşinci sandık: 21 (Erdenay), 15 (Arıboğan)

DOĞUM GÜNÜNDE SEÇİM KAZANDI
Türkiye Basketbol Federasyonu"nun yeni başkanı Harun Erdenay dün aynı zamarnda 48.yaşgününü de kutladı. Seçimin ardından yönetim kurulu üyeleri ile hem yaşgünü için pasta kesen hem de seçim zaferini kutlayan Erdenay'ı FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel de yalnız bırakmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İpi Erdenay göğüsledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN