40 kere maşallah

Giriş Tarihi: 29.9.2015
40 kere maşallah

Koç Dusan Ivkovic, "Ligde şampiyon olmak için savaşacağız. Avrupa Ligi'ne de hızlı bir giriş yapmak istiyoruz. Bu sene gençlerin omuzundaki yük daha ağır olacak" dedi

Anadolu Efes, Türk basketbolunda 40. yılını kutlarken, koç Dusan Ivkovic ve basketbolcular da dün medyanın karşısına çıktı. Koç Dusan Ivkovic, bu sezon istenilen başarıları yakalamak için geçen sezonun üstüne koymaları gerektiğini belirterek, "Türkiye Ligi, Avrupa'nın belki de en zorlu ligi. Bu sene ligde şampiyon olmak için savaşacağız. Bunun yanı sıra THY Avrupa Ligi grup mücadelelerine de hızlı bir giriş yapmak istiyoruz" dedi.

ZAMANA İHTİYAÇ VAR
Geçen sezon kazandıkları en önemli özelliklerden birinin de tecrübe olduğunu vurgulayan Ivkovic, "Bu sene, geçen yıla nazaran özellikle genç oyuncuların omuzlarında çok daha fazla yük olacak. Kadromuza katılan 5 yeni yabancı oyuncu için de tabii ki zamana ihtiyacımız olacak" ifadelerini kullandı.

HEYECAN VERİCİ BİR TAKIMIZ

Anadolu Efes'in yeni yabancı transferlerinden biri tanıdık. Geçen sezon Pınar Karşıyaka ile şampiyonluk yaşayan ABD'li şutör Jon Diebler.. Ve dün de sorularımızı şöyle yanıtladı Diebler:
* Neden mi Efes? Öncelikle Avrupa Ligi gibi yeni ve zorlu bir mücadeleye girecek olmanın heyecanı. Ivkovic ile çalışıp, ondan çok şey öğrenme fırsatı da var elimde. Ayrıca heyecan verici bir takımız ve ben de bunun bir parçası olmak istiyorum.
* Takımda bütün parçalar hazır. Artık bize düşen her gün çok çalışarak, koçumuzun dediklerini yaparak takımın kimyasını ortaya çıkarmak.
* Avrupa Ligi'nde her takım güçlü. Orada kolay maç yok. Türkiye Ligi de öyle. Her takım her şeyi yapabilir. Geçen sezon olduğu gibi. Aslında Türkiye Ligi ile Avrupa Ligi arasında güç açısından fark yok. Ama biz de güçlüyüz.
* NBA'de oynamak isterim ama önce buraya, Avrupa Ligi'ne odaklandım. Kendimi kanıtlamak benim için çok önemli. Ondan sonra fırsat gelirse, bakarız.
* Gittiğim ilk futbol maçı Karşıyaka-Göztepe arasındaydı. ABD'de ise futbol hakkında fazla bilgim yoktu. Her şeyi burada öğrendim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 kere maşallah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN