Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan şok iddia

ve Kadın Basketbol karşılaşmasında Fenerbahçe'nin ıyla Galatasaray'ın mevzuata aykırı olarak oyuncu oynattığından dolayı hükmen mağlup sayılmasından sonra kulüp sitesinden çok sert açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 30.11.2015 23:01 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 23:31
Galatasaray'dan şok iddia

GALATASARAY HÜKMEN MAĞLUP!

resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

Seçildiği ilk günden bu yana Türkiye'nin değil 'nin basketbol federasyonu gibi hareket eden yönetimi, Fenerbahçe'yi sahada bileğinin hakkıyla yenen Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nı hükmen mağlup ilan ederek büyük bir rezalete imza atmıştır.

Söz konusu karara gerekçe olarak gösterilen ABD'li oyuncumuz Lynetta Kizer'in lisansıyla ilgili konuda kulüp olarak federasyonun yönergeleri doğrultusunda hareket ettik. Oyuncumuza önce Bosna Hersek pasaportuyla lisans çıkartan, FIBA'nın uyarısı üzerine "Biz hata yapmışız, ABD'li lisansı verelim" ricasında bulunan bu federasyonun kendisidir. Kizer'in ABD'li lisansını apar topar Fenerbahçe maçına yetiştirip Galatasaray sahadan galip ayrılınca hükmen mağlup sayan da yine bu federasyondur.

Galatasaray Spor Kulübü olarak bu duruma seyirci kalmayacağız. Taraftarımızın da sessiz kalmayacağından eminiz. Saha dışı oyunlarla başarı peşinde koşmayı alışkanlık haline getirenlere ve onun işbirlikçilerine her platformda hesap soracağız. Konuyu öncelikli olarak 'na taşıyoruz. Ayrıca federasyona da dava açıyoruz. Galatasaray taraftarı müsterih olsun: "Parkede kazandık masada kaybetmeyeceğiz."

Düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyunu kapalı kapılar ardında yaşananlar hakkında da bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü

NE OLMUŞTU?

Galatasaray Kulübü'nün ABD'li oyuncusu Lynetta Kzier daha önce Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile oynanan maçta 'Avrupalı oyuncu' statüsünde forma giydi. Kzier Fenerbahçe'ye karşı 'ABD'li oyuncu' statüsünde sahaya çıkınca sarı lacivertliler TBF Statüsü'nün 21. Maddesi gereği etti.

21. MADDE NEDİR?

Birden fazla vatandaşlığa sahip oyuncular ilk tescilde hangi ülke vatandaşlık hakkını kullanacağını noter kanalı ile beyan eder. Herhangi beyanda bulunmayan sporcular ilk tescil olduğu vatandaşlıkla işlemleri sürdürülür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan şok iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN