Kriz büyüyor

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Kriz büyüyor

TBF Başkanı Erdenay, Galatasaray Başkanı Özbek'in Kizer krizinde kendisine yönelik "Sen kimsin?" sözlerine, "Soyadımı araştırırsa her şeye vakıf olabilir" diye karşılık verdi

'FEDERASYON BAŞKANIYIM'
Kizer krizinden G.Saray Başkanı Dursun Özbek'in 'Sen kimsin?' şeklindeki ithamına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay'dan sert yanıt geldi. Açıklama şöyle: "Sayın Başkan yönelttiği 'Sen kimsin?' sorusunu eğer temsil ettiğim makamı merak ederek soruyorsa; ben, kendisinin ve kulüp delegelerinin de katıldığı Genel Kurul'da seçilmiş Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Başkanıyım. Ve Türk basketbolunu yönetiyorum.

'ERDENAY DİYE ARAŞTIRSIN'
Sayın Başkan şahsımı merak ediyorsa, sorusunun cevabını kısa bir basketbol araştırmasıyla kolayca bulabilir. Ayrıca eğer araştırmasını "Erdenay" soyadı ile yaparsa benim de yetiştiğim ve kendisinin de esasında hatırlaması gereken "Türk Basketbolu'nda efsane olmuş İTÜ Spor Kulübü'ne ve Türk Basketbol Milli Takımları'na" yani kısaca Türk Basketbolu'na iki nesil olarak ve üst düzeyde hizmet edildiğine vakıf olabilir.

'KARAR HEPİMİZİNDİR'
Sizin kim olduğunuz ve spor geçmişiniz ile ilgili herhangi bir şey sorma gereğinin olmadığını biliyorum. Ancak spor kamuoyu bilmelidir ki, F.Bahçe'nin itirazı Yönetim Kurulumuzca tüm detayları ile tartışılmış, mevzuat hükümleri incelenmiş, hukuki görüşler alınmış ve oy birliğiyle karar verilmiştir. Ayrıca tüm demokratik ülkelerde olduğu gibi Tahkim Kurulu nezdinde itiraza da açıktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kriz büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN