Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulgar basketbolcudan insanlık dışı faul

Giriş Tarihi: 16.2.2016 12:54 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 12:55
Bulgar basketbolcudan insanlık dışı faul

Tofaş'ın Bulgar oyuncusu Kaloyan Ivanov'un Melikşah Üniversitesi'nden Barbaros Bozkurt'a topsuz alanda yaptığı faul izleyenleri şok etti.

Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Tofaş-Melikşah Üniversitesi karşılaşması, izleyenleri şoke eden bir olaya sahne oldu.

ACIMASIZ DARBE

Tofaş'ın Bulgar oyuncusu Kaloyan Ivanov, topsuz alanda rakibi Barbaros Bozkurt'un suratına dirseğiyle çok sert bir dirsek darbesi vurdu. Darbe o kadar acımasızca idi ki, izleyenler inanmakta güçlük çekti.

SPORTMENLİK DIŞI FAUL

Darbeyi yiyen Barbaros Bozkurt yere yığılıp kalırken, hakem Abdullah Koputan tam önünde yapılan bu hareket sonrası Ivanov'a sportmenlik dışı faul verdi.

"AMACIMIZ TOFAŞ'IN GALİBİYETİNE GÖLGE DÜŞÜRMEK DEĞİL"

Ancak, sportmenlik dışı faulü yeterli bulmayan Melikşah Üniversitesi yazılı bir açıklama yaparak, Bulgar oyuncunun Basketbol Federasyonu tarafından en ağır biçimde cezalandırılmasını istedi. Açıklama, şöyle: "Melikşah Üniversitesi Spor Kulübü olarak TOFAŞ Spor Kulübü'nü haklı galibiyetlerinden dolayı tebrik ederiz. Görüntüyü yayınlama amacımız TOFAŞ Spor Kulübü'nün galibiyetine gölge düşürmek değildir. Amacımız oyuncumuzu ve oyuncuları bu tür sportmenlik dışı hareketlere karşı korumak, federasyon ve hakemlerin bu tür hareketlere karşı önlem alması gerektiği algısını oluşturmaktır.

"KAN DONDURUCU VE İNSANLIK DIŞI"

Top ile alakası olmayan, niyetin kesinlikle zarar vermek olduğu apaçık ortada olan pozisyonu sportmenlik dışı faulle cezalandıran maçın hakemi Abdullah Koputan'ın pozisyonu tekrar izlese kararını kesinlikle değiştireceğini düşünüyoruz. Kurallar gereği bu kan dondurucu hareketin karşılığı diskalifiye ve uzun süre maç cezası almasıdır. Bu pozisyondaki sevindirici kazanımımız ise kulübümüzün hedeflediği sportmen kimliğe uygun olarak teknik ekibimiz ve oyuncularımız Kaloyan Ivanov'un insanlık dışı bu davranışı ardından sağduyulu ve soğukkanlı kalarak reaksiyon vermemeleri olmuştur."

Bulgar basketbolcudan insanlık dışı faul

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgar basketbolcudan insanlık dışı faul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN