İnanıyorum

Giriş Tarihi: 29.7.2016
İnanıyorum

Mektubunda sporcuları olimpiyata gitme hakkı kazandıkları için tebrik eden Bakan Kılıç, “Milletimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum” diye yazdı

Rio'ya gidecek güreşçilerimize Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tarafından mektup gönderildi. Kılıç 'Sevgili Kardeşim' diye hitap ettiği mektubunda şu sözlere yer verdi: "Branşında edindiğin başarı, harcadığın emek ve döktüğün alın teri sayesinde elde ettiğin, olimpiyat kotası başarısından dolayı seni kutluyorum. Dünyanın en prestijli spor organizasyonu olan olimpiyatlara katılma hakkını kazanarak aynı zamanda, Ay Yıldızlı bayrağımızı ve onun temsil ettiği değerleri tüm dünya önünde temsil etmeye de hak kazandın. Sen ve senin gibi sporcularımızın, elde ettiği başarı ile birlikte, müsabaka esnasında, öncesinde ve sonrasında sergilediğiniz davranışlar da milletçe bizleri ziyadesiyle gururlandırmaktadır. Sporun gerçek amacına ve ruhuna uygun davranışının aynı zamanda dünya sporuna ve sporcusuna barış ve kardeşlik mesajı taşıdığına da yürekten inanıyorum. Milletimizin bağrından çıkan, sportif yeterliliğin yanında ahlaki liyakate sahip ve bu aziz ülkenin bir evladı olmak şuuru ile milletimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine can-ı gönülden inanıyorum. Değerli Kardeşim, seninle gurur duyuyor ve olimpiyatta başarılar diliyorum. Rio Olimpiyatlarında görüşmek dileğiyle."

HAYDİ KIZLAR!
Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil eden tek takım olan Potanın Perileri iddialarını SABAH'la paylaştı
Rio 2016 Yaz Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden tek takım konumundaki Kadın Basketbol Milli Takımımız, medya günü düzenledi. Çalışmalarını tamamladıktan sonra SABAH'ın sorularını yanıtlayan Nevriye Yılmaz, Işıl Alben ve Bahar Çağlar, hedeflerinin madalya olduğunun altını çizdi. Öte yandan Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başantrenör Ekrem Memnun yönetiminde son 15 dakikası basına gerçekleştirilen antrenmanda ay-yıldızlılar, bireysel olarak güçlendirme hareketlerinin ardından 5'e 5 tek pota maç yaptı. A Milli Takım, akşam yaptığı antrenmanla hazırlıklarının İstanbul bölümünü tamamladı. Bugünü izinli geçirecek milliler, yarın Rio'ya hareket edecek.

HEDEF OLİMPİYAT MADALYASI
NEVRİYE YILMAZ: 80 milyonluk nüfusa sahip bir ülkeden Rio'ya giden tek milli takım olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde geçen kötü süreçten sonra çok sevinemedik ama önemli bir iş başardık. Rio'da iyi motive olup madalyaya uzanmak istiyoruz.

LONDRA'YA GÖRE TECRÜBELİYİZ!
IŞIL ALBEN: Hazırlanmak için uzun uzun vaktimiz oldu. Londra'ya göre daha tecrübeliyiz. Çok kuvvetli ülkelere karşı oynayacağız. Daha önce onları yenebileceğimizi kanıtladık, umarım o gün şans da yanımızda olur ve madalyayla döneriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnanıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN