"Eto'o ile görüşüyoruz"

Giriş Tarihi: 13.6.2013 17:01 Güncelleme Tarihi: 13.6.2013 17:37

Kulübü Başkan Adayı , yıldız futbolcu Samuel Eto'o ile görüştüklerini açıkladı.

UEFA tarafından 2010-2011 sezonu Türkiye Kupası finalinde oynanan -İstanbul BBSK karşılaşmasında şike yapıldığı gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilen Beşiktaş'ta pazar günü yapılacak olan seçimin çalışmaları da devam ediyor.

UEFA'nın disiplin kuruluna sevk ettiği ve ömür boyu men cezası alması beklenen başkan adaylarından , Lig TV'de Şansal Büyüka'nın sorularını cevaplıyor. UEFA'nın Beşiktaş ve Fenerbahçe kulübüne tebliğini değerlendirerek sözlerine başlayan Adalı, "3 Temmuz'dan itibaren bu konuyu anlatmaktan yoruldum. Ne benim ne de Tayfur Hoca'nın bu konuyla ilgili en ufak bir hatası ve suçu yok. Bunu anlatmaktan yorulduk. Bu konuda daha önce de söyledim, 11'inde Avusturya'dan kamptan geldim. Özel uçakla Metris'e gelen tek adamım. İçimiz rahattı. Çünkü ben ne yaptığımı biliyorum. Beşiktaş camiasında çok yeni olmama rağmen, nelere önem verdiğini, dik duruşunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum." dedi.

CEZA RİSKİ GENEL KURULU ETKİLER Mİ?

'Bu genel kurulu etkiler mi?' sorusuna Adalı, "Eğer insanlar, genel kurul üyeleri ilk günden itibaren desteklerimi arkamda hissettim, suçsuz olduğuna bütün camia inandı. Etkiler mi etkilemez mi sorusuna yanıt vermek istemiyorum, ama camianın suçsuz olduğumuza inandığını düşünüyorum." diyerek şöyle cevap verdi:

"Maalesef müfettiş raporunda 16. Ağır cezadaki belgeler var ve içerisinde müfettiş yorumu da yok. Yargı kararını bekleselerdi. UEFA'da itibar gören rapor, Türkiye Futbol Federasyonu'nda hazırlanmış rapor. Etik Kurul bizi suçsuz buldu. UEFA'nın bunu dikkate alacağına inanıyorum. Benim içim rahat, camianın da içi rahat olsun. Bu raporun ana çıkış noktası, geçirdiğimiz süreçle mahkemenin verdiği kararlar. Zaten UEFA müfettişi bunu yeterli inceleseydi sorun olmaz."

Neden aday oldunuz sorusuna ise Adalı, "14 ay önce neden aday olmadınız diyorlar. Geçtiğimiz dönemde aday değilim diye bir söylemim olmadı. Biliyorsunuz o günlerde bir kayyum lafı yapıştırıldı Beşiktaş'a. Onu gazeteden okuduğumda çok canım sıkıldı. Kayyum söylemleriyle, Beşiktaş'a zarar verildiğini ve Beşiktaş'ın sahipsiz kalmayacağını söyledim." diyerek şöyle cevap verdi:

ARKADAŞINA GÖNDER
"Eto'o ile görüşüyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN