Birileri bizim yerimize suçu kabul etmiş

Giriş Tarihi: 31.8.2013
3 Temmuz'u yenme konusunda azimliyiz. Sonuçları değiştirebiliriz ama başlangıçları değiştiremiyoruz

Haberimiz olmadan pazarlık olmuş, adımıza suç kabul edilmiş. Oyun 2 yıl ceza alacağımız şeklinde kurgulanmış

Nereye gidilecekse, en son yer neresiyse oraya gideceğiz. Biz bıraksak bile taraftar mücadeleyi bırakmaz

F.Bahçe'nin Hukuk İşlerinden Sorumlu iki yöneticisi Deniz Tolga Aytöre ile Şekip Mosturoğlu dün basını bilgilendirme toplantısı yaptı. İki yönetici, bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olanların yanlış bilgilendirme yapması nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duyduklarını belirtip, "Tek amacımız bilgi kirliliğini gidermek" dediler. Kulüp olarak basınla ilişkilerinin homojen olmaması ve bu konuda açık olamamalarını ise şöyle dile getirdiler: "Aylardan Temmuz'u sevmediğimiz gibi o günden bu yana bir güvensizliğimiz var."

İŞTE O BELGE

UEFA, TFF ve F.Bahçe'nin arasında olan ve ilk kez ortaya çıkan Taslak Anlaşma'nın 1. maddesi, "UEFA ve TFF aleyhine CAS'taki temyiz davasını geri çekmeyi taahhüt eder" şeklinde. UEFA, TFF'nin disiplin yargılamasından tatmin olursa cezaya gerek olmadığını önerir diyor ve UEFA Disiplin Kurulu'nun bağımsız olduğunu bu anlaşmanın tarafa olmadığını da ifade ediyor. Anlaşmada gizlilik hükmü bulunuyor. Uymayan taraf 100 bin Euro ceza öder şartı da yer alıyor. TFF'nin, İnfantino'ya gönderdiği mektupta ise F.Bahçe'ye 12 puan silme cezası verileceği, Avrupa'ya katılmayacağı garantisi var.

ŞENES BEY DE ŞAŞIRDI KALDI

Biz Şenes Bey'i Zürih'te hastanede ziyaret ettik. Kendisi ameliyat olmuştu, hem 'geçmiş olsun' dedik hem de kendisinin de cc'de olduğu İnfantino'nun mektubunu gösterdik. Şaşırdı, haberi yoktu. Bize "Disiplin soruşturması kapanmıştı nasıl açıldı bilmiyorum bu mektup varsa iş bitmiştir" dedi. 3 Temmuz günü neredeysek bugün de aynı yerdeyiz. O gün, "Çok ön yargılı bir sorgulama içindeyiz" demiştik. Asla bir teslimiyet içinde olmadık ve hala da tescillenmiş bir şey yok. Hiçbir şekilde F.Bahçe'nin bu tür eylemlerinin hukuki anlamda hunharca ve vahşice ve hukuka aykırı yapılmaması için buradayız. Biz yargılanmaktan zul duymadık biz bu şekilde yargılanmaktan zul duyduk.

10 YIL GEÇSE DE AKLANACAĞIZ

Aytöre ve Mosturoğlu, TFF ve UEFA arasında yapılan F.Bahçe'nin de taraf olarak görüldüğü "Taslak Anlaşma"yı ilk kez basınla paylaştı ve bu süreçte kendilerini zorlayan en büyük şeyin yapılan bu anlaşma olduğunun altı çizildi. İşte iki yöneticinin süreçle ilgili açıklamaları: "Bugünü (30.08.2013) tarihe not düşün. Bu mücadele devam edecek. Biz Fenerbahçe'nin askerleri olarak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Aklanacağız. CAS kararıyla olay bitmedi. Liverpool Hillsborough olayında nasıl 10 yıl mücadele edip aklandı, İngiliz hükümeti Liverpool'dan özür diledi biz de mücadelemizi sürdüreceğiz."

8 GÜNDE İPİMİZİ ÇEKMİŞLER

CAS'ta da en büyük savunmamız İnfantino'nun mektubuydu. İnfantino mektupta ne diyor; F.Bahçe ya Avrupa'ya kendisi gelmesin ya da soruşturma açarım. Bu pazarlığı sonra öğrendik. Biz taraf olmaya zorlanmışız. Anlaşma taslağı 3'lü anlaşma olarak görülüyor. TFF, F.Bahçe ve UEFA. Öyle bir anlaşma ki gizliliğin ihlali halinde uyulacak ceza müeyyidesi bile konulmuş. Pazarlık F.Bahçe 2 yıl Avrupa'ya gelmesin de kilitleniyor. Ebru Hanım'ın (Köksal) İnfantino'ya yazdığı mektupta TFF'nin bir genel kurul yapacağı ve şike yapacak takımlara uygulanacak müeyyideler var. Gıyabımızda yargılama başlamış. 3 Temmuz'da operasyon başlıyor, 8 gün sonra 11 Temmuz'da pazarlıklar. Biz yargısal her türlü savunmayı yapabilirim ama bizim adımıza biri el sıkışmış ve Avrupa'ya gitmememizi kabul etmiş. F.Bahçe'nin imza atmadığı evrağı geçin, F.Bahçe'nin haberi olmadan bir pazarlık var ve bizim adımıza suç kabul edilmiş. 2 yıl ceza alacağımız şeklinde kurgulanan bir oyun var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birileri bizim yerimize suçu kabul etmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN