Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 15.10.2014 09:38
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
İzlanda ve Çek Cumhuriyeti maçlarının ardından 'En azından Letonya'yı yenip moral bulabiliriz' diye düşünüyorduk ama yine olmadı. Milliler, kalite ve futbol olarak çok üstün olmasına karşın bunu sonuca yansıtamadık. Bir koma hali söz konusu... Milli takıma neler oluyor?
Haftada birkaç gün Levent Spor Kulübü'nde öğlen yemekleri yiyorum. Oranın sosyal tesislerini, benim bir arkadaşım işletiyor. Yemek öncesi bazen Levent Spor formaları giyen çocuklara denk geliyorum. Otobüse binip civar semtlerle maçlara gidiyorlar. O Levent Spor'u alıp gitseydim ben; Letonya'yı yenerdik!
Ben hayatımda San Marino dahil Andorra dahil, Türk Milli Takımı'nın bu kadar zavallı bir rakiple oynadığını hatırlamıyorum. 'Letonya' diye kafamda bir takım var ama bu o Letonya da değil.
40 metreden üfler gibi gelen topu dahi tutmaktan aciz, 40 yaşında bir kişiyi kaleye koymuşlar. İki tane adamlarının takımı yok, Letonya'da dahi oynayacak takım bulamamışlar. Takımlar sahaya çıkarken çocuklarla el ele tutuşuyorlar, 'Hangisi çocuk, hangisi futbolcu' diye baktım! 17-18 yaşında, daha bıyıkları terlememiş bir oğlan çocuğu kadroda... Ben böyle bir şey görmedim.
Bu takımı, İstanbul'daki herhangi bir semt takımı yenebilir. PTT 1. Ligi'ni örnek gösteriyorlar ama 'PTT 1. Lig Takımı, Letonya'yı yenerdi' demek PTT Ligi'ne ayıp!
Türk takımının bu kadar berbat oynayıp, bu kadar kolay puan kaybettiğini hayatımda ilk defa görüyorum. Londra'ya gidip 8 gol yediğimiz maç bundan çok daha saygındı.
Şöyle bir maçı düşün; adamların kaptığı bir tane top yok. Bütün topları onlara biz verdik. Götürüp götürüp topu Letonyalılara teslim ettik ve geri döndük. Ben "Levent Spor bunları yenerdi" diyorum ya; benim bütün futbolcularım da maça o kafa ile çıkmıştı. 'Bunlar çoluk çocuk; biz bunların karşısında nasıl bir Messi olduğumuzu gösteririz!'
Topu alan illa 2 kişi, 3 kişi eksiltecek, 4 kişinin arasına dalacak ve onların arasından çıkacak ya da dünyanın en ince, en gollük pasını atacak, 'Vay be' dedirtecek! Tribün şovu yapacaklar ama tribünde de kimse yok!

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN