En iyi seçenek Ersun Yanal'dı

Giriş Tarihi: 11.11.2014
En iyi seçenek Ersun Yanal'dı

Halilhodzic'in kalsa da takıma verecek bir şeyi olmadığı vurgulanırken, Ersun Yanal'ın da alınabilecek en iyi isim olduğunun altı çizildi

Trabzonspor yönetiminin Halilhodzic ile yolları ayırıp Ersun Yanal ile anlaşması şehirde geniş yankı uyandırdı. Camiada Halilhodzic'in gönderilmesine ve Ersun Yanal ismine de bir çok kişi olumlu bakıyor. Yarın Trabzon'a gelip imza atacak olan Yanal akşam da takımın başında idmana çıkacak. Trabzonspor'un eski yöneticileri ve efsane futbolcuların teknik adam değişikliği ile ilgili yorumları ise şöyle:

ALİ KEMAL DENİZCİ
Halilhodzic'in gitmesi gerekliydi. Takım onunla galip gelse de yarın aynı hataları yapacak, takımın iskeleti, şekli, oyun planı olmayacaktı. Bu açıdan gitmesi çok iyi oldu. Trabzonspor'un iyi bir kadrosu var ve takımın başına kim gelirse gelsin başarılı olacaktır. Ersun Yanal dahaö nce büyük takımlar çalıştırmış, şampiyonluk yaşamış, ayrıca Trabzon'un ne istediğini, Trabzonspor'un nasıl oynaması gerektiğini iyi biliyor.

NECMİ PEREKLİ
Vahid Halilhodzic'in gidişi doğru ve biraz da geç alınmış bir karardı. Çok ferdi ve fevri hareketler yaptı. Bir antrenörün yapmaması gereken hareketlerdi. Ersun Yanal bu işin altından kalkabilecek kapasitede bir teknik adam. Yeter ki zaman tanınsın ve camia sabırıl olsun. Biraz külfetli bir antrenördür. Çünkü bilimsel çalışan bir teknik adamdır. Kendisine yönelik eleştirileri ve baskıları ise saha sonuçlarıyla üzerinden atacaktır. Şu anda iyi bir isim. Zaman ve tahammül gerekiyor.

CELİL HEKİMOĞLU
Teknik direktör değişikliği geç alınmış ama doğru bir karardı. Vahid Halilhodzic ile Trabzon bir doku uyuşmazlığı yaşadı. Bunun sonucunda da değişiklik gerçekleşti. Ersun Yanal bu takımda daha önce çalışmış ve burayı bilen bir teknik adam. Onun ofansif futbol anlayışı taraftarları yeniden tribüne çekecektir. Bana göre doğru bir tercih yapıldı.

ATIF ÖMÜRDEN YAVUZ
Ersun Yanal doğru bir tercih. Alınabilecek en iyi hoca bence. Camia olarak kabullenebilirsek iyi tercih. Keşke deneme yanılma yapmayıp baştan bu karar alınabilseydi ve Trabzonspor bu zararı yaşamasaydı. Halilhodzic ile bu işin gitmeyeceğinin kesin olduğu bir zamanda bu tercih katkı sağlayacaktır.

HAŞİM SAYİTOĞLU
Yanal doğru tercih ama daha gelmeden geçmişe dönük söylemlerin ortaya atılmasını doğru bulmuyorum. Ersun hoca, Trabzon'da sahayı terk ederken hiçbir olaya karışmak istemediği için gitmiştir. Ben, 'Ersun hoca Trabzon'a nasıl katkı sunar' diye bakıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi seçenek Ersun Yanal'dı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN