Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu

Maliye, Süper Lig'deki bazı kulüplerin vergi incelemesini tamamladı. Kulüplere 100 milyon lira vergi borcu çıkarıldı ve ayrıca ceza kesildi.

Giriş Tarihi: 11.11.2014 11:37 Güncelleme Tarihi: 11.11.2014 14:32
Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'deki bazı kulüplerin vergi incelemelerinin tamamlandığını belirterek, "Bu kulüplere 100 milyon lira vergi borcu çıkarıldı ve ayrıca ceza kesildi. Mahremiyetten ötürü isimleri açıklamıyorum ama o kulüplerimiz kendilerini biliyor" dedi.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Şimşek, vergi denetiminde etkinliği ve verimliliği arttırmak amacıyla incelemeye alınacak sektör, konu ve mükellefleri objektif bir yaklaşım olan risk analiz sistemiyle belirlediklerini söyledi. Bu kapsamda, Süper Toto Süper Lig'i yakın izlemeye aldıklarını anlatan Şimşek, kısa süre önce de Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) aracılığıyla ligdeki kulüpleri Maliyeye geri bildirim konusunda uyardıklarını anlattı.

Vergi Denetim Kurulunun (VDK), ligdeki tüm kulüpleri incelemeye aldığını ifade eden Şimşek, "İncelemesi biten kulüplere 100 milyon lira vergi borcu çıkarıldı ve ayrıca ceza kesildi. Mahremiyetten ötürü isimleri açıklamıyorum ama o kulüplerimiz kendilerini biliyor. Hiçbir alan denetimsiz değil. Futbol kulüpleri de vergilerini düzgün ve zamanında ödemek zorunda. Kulüplerden bu cezaları tahsil edeceğiz" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper Lig kulüplerine 100 milyon TL vergi borcu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN