Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkisi de benim evladım gibi!

Fatih Terim, kadroya almadığı Ömer ve Hakan için son noktayı koydu:

Giriş Tarihi: 12.11.2014
İkisi de benim evladım gibi!
Ömer ve Hakan benim için yabancı, uzak iki oyuncumuz değil. İkisi de evladımız gibi. Eleştirebilirsiniz ama benim kadro tercihlerim bu yönde

Kredilerimizi ne yazık ki gruptaki ilk üç maçımızda tükettik. Eğer bir puanın kırıntısı kadar bile şansımız varsa, mücadelemize devam ederiz

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Brezilya maçı öncesi basının karşısına geçti. Brezilya gibi bir takıma karşı oynamanın önemli bir prestij olduğunu kaydeden Terim, "Tüm Türkiye'nin hatta dünyanın sempatisini kazanmış bir rakiple oynayacağız. Sonuç ne olursa olsun, oyuncularımıza katkıda bulunacağını düşünüyorum. Ayrıca 70'in üzerinde ülkede yayınlanacak. Ülkemiz adına güzel bir şey" diye konuştu. Brezilya karşısında oynayacakları futbol ve alacakları sonucun kendileri için taşıdığı değere dikkati çeken tecrübeli teknik adam, "İyi oynamak; mümkünse iyi bir sonuçla maçı tamamlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

KEŞKE MELO İLE RAKİP OLABİLSEYDİK
Galatasaray'dan eski öğrencisi Felipe Melo'yu da Brezilya Milli Takımı'nda görmeyi istediğini ancak bunun gerçekleşmediğini aktaran Terim, "Kadroda Melo'yu da görmek isterdim ama bu Dunga'nın tasarrufunda olan bir şey. Benimkisi sadece bir dilek. Eminim Melo da çok istemiştir" ifadelerini kullandı. Fatih Terim, Türkiye'deki takımların ve Milli Takım'da bulunan oyuncularının form durumlarını değerlendirerek, "İki ay önce bulunduğumuz konum ile şimdi geldiğimiz nokta arasında bir fark olabilir ama bu uluslararası seviyede çok yeterli görünmüyor" dedi.

BURALARLA YETİNMEMELİYİZ

Mevcut durumlarının yeterli olmadığını söyleyen kurt hoca, "Daha yukarılara çıkmamız gerektiği ortada. Almamız gereken çok yol var. Bulunduğumuz yerle yetinmemeliyiz. Kolay sakatlanmayan, her maçı aynı istikrarda oynayabilen, bulunduğu yerden hoşnut olmayan, Milli Takım'ın çok özel bir yer olduğunu hisseden oyunculardan kadro oluşturmalıyız. İstikrar futbolun önemli unsurlarından biri. Bunu sağlamak adına daha çok çalışarak, bütün değerlerimizi biraz daha üste çekmeliyiz" şeklinde kon

ÖMER VE HAKAN İLE SORUN YOK

Fatih Terim, Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu'nun Milli Takım'a davet edilmemesiyle ilgili ise şunları kaydetti: "Benim için yabancı, uzak kalan iki oyuncumuz değil. İkisi de evladımız gibi. Eksik bilgiyle yorumlar doğru olmadı. Benim tercihim bu yönde. Kritik etme hakkına sahipsiniz. Açıkladığım takım bu ve eleştiriye açık. Tüm oyuncularım benim için çok değerli. Ortada sorun yok. Zaman bakalım neyi gösterecek."

MEVCUT DURUMDAN HO ŞLAN MIYORUZ
Son olarak Milli Takım'ın aldığı başarısız sonuçlara değinen Terim, "Mevcut durum, hiç beklemediğimiz ve hoşlanmadığımız bir tablo. Kazakistan maçıyla alınacak 3 puan, bize bir hedef ve moral getirecek. Kredilerimizi ilk 3 maçta tükettik. Bunun bilincindeyiz. Eğer bir puanın kırıntısı kadar bile şansımız varsa, mücadelemiz devam ediyor demektir. Sırtımız yere gelmeden, 'pes' dememizin imkanı yok. Sonuna kadar her şeyi deneyeceğiz" ifadelerini kullandı.

BÜYÜK BİR FIRSAT
Milli takım oyuncuları Bekir İrtegün ve Burak Yılmaz da Fatih Terim ile birlikte basın toplantısına katıldı. Bekir, "Kazakistan gibi önemli bir maç öncesi, özgüvenimizi yukarı çekme açısından fırsat. İyi oynamak ve iyi bir sonuç almak önemli" değerlendirmesinde bulundu. Burak ise "Üzerimize düşeni yapıp, en iyi şekilde ülkemizi temsil ederiz" şeklinde görüş belirtti.

'CANINIZ İSTEDİĞİ ZAMAN GİYECEĞİNİZ FORMA DEĞİL'
Terim'in, "Milli formayı mümkün mertebe ciddiyetle korumaya çalışıyoruz. Çok arzu edilen, giyilmek için mücadele gösterilmesi gereken bir forma olduğunu ifade etmeye çalışıyorum. Yoksa keyfi gelinip giyilen, canınız istediği zaman giyebileceğiniz bir forma değil bu" ifadeleri dikkat çekti.

ÖMERÜRÜNDÜL

Kazakistan provası olamaz
Brezilya'yla oynamak önemli. Bu maç Kazakistan maçının provası olamaz. Ama futbolcularımızın moral ve özgüven kazanması açısından önemli. En kritik resmi maçlarımıza dahi seyirci gelmiyor. Ama Brezilya gelince kapalı gişe oldu.

GÜRCAN BİLGİÇ

Kazakistan'a olumlu yansır
Milli Takım özgüven olarak diplerde. İyi bir rakip karşısında alacağı sonuçtan çok oynayacağı futbolla yeniden ayağa kalkabilir. Oyuncularımız kendilerini test etme ve kanıtlama fırsatını kaçırmazlar. İyi oyun pazara olumlu yansır.

İSKENDER GÜNEN

Önemli olan Kazakistan
2016 şansını mucizelere bırakan Milli Takımımız için Kazakistan maçı olmak ya da olmamak maçı. Önemli olan gruptan çıkarak 2016'ya gitmek. Yoksa Brezilya maçında alınacak sonuç bana göre çok büyük önem taşımıyor.

LEVENT TÜZEMEN

Brezilya maçı moral olacaktır
Brezilya ile Kazakistan maçı öncesi oynamak futbolculara Fatih Terim'in "Benim gözümde siz turnuvaya katılacak kalitede oyuncularsınız" mesajıdır. Brezilya maçı Milli Takım oyuncularına motivasyonun ötesinde moral olacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkisi de benim evladım gibi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN