Kınıyoruz!

Giriş Tarihi: 14.11.2014
Kınıyoruz!

Demirören: Türk bayrağı taşıyan bir hakemin odasını kimse basamaz

Kulüpler Birliği Vakfı, dün Haliç Kongre Merkezi'nde toplandı. Fenerbahçe dışındaki tüm kulüplerin temsilcilerinin katıldığı, yaklaşık 3.5 saat süren toplantıda Passolig uygulaması, hakem hataları ve sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ın "F.Bahçe'nin menfaatleri için gerekirse hakem odası basarım 160 gün ceza versen ne yazar" sözleri masaya yatırıldı. Vakıf Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe dışında toplanan 17 kulübün, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'le birlikte hakem odasını basan zihniyeti kınadığını dile getirdi.

HAKEM HATALARI AZALACAK
Hakem hataları ve Passolig'e de değinen Göksel Gümüşdağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bazı aksiyonlar üzerinde mutabık kaldık ve ümit ediyoruz ki hakemlerin hata paylarında hızlı bir iyileşme sürecini birlikte tasarlayacağız. Diğer konuda ise Passolig Genel Müdürü bildiğiniz üzere geçen toplantımızda da vardı. Şunu kabul ediyoruz ki sistem hızla rayına oturuyor ama artık sıfır hata payına ihtiyacımız var. Passolig'den beklentilerimizi yetkililere çok net anlattık" şeklinde konuştu.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Gençlerbirliği maçında hakem odası bastığı iddiaları ile ilgili olarak şunları söylemişti: "Ben koridorda hakeme 'İyi yönetemiyorsunuz, bir daha buraya gelemezsiniz' dedim diye ceza aldım. Hakem odası basmadım. Ancak Fenerbahçe'nin haklarının yenmesini engellemek için bunu da yaparım. 60 gün değil, 160 gün ceza versen ne yazar? TFF Başkanı Yıldırım Demirören de zamanında hakem odasına, rakip soyunma odasına gitmedi mi?"

BURASI TÜRKİYE DAĞ BAŞI DEĞİL

Demirören,"Haklı olan her yönetici aşağıya inebilir ancak soyunma odası basmakla bu işleri çözemeyiz" diyerek destek istedi

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, hakem hatalarının her zaman olacağını, federasyon olarak da düzeltmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. "Asıl mesele, herkesin iyi niyetli olması" diyen" Yıldırım Demirören şöyle devam etti: "Futbolun bugününü değil, ilerisini tartışmak zorundayız. Herkes şapkasını önüne koyup, iğneyi kendine batırıp art niyet aramadan çözümler üretmek zorunda. Türk futbolu maalesef istenen seviyede değil. Türk bayrağının ve federasyonunun olduğu yerde kimse bir yerleri basamaz."

KULÜPLER YARA ALIYOR
"Basmak ayrı bir tabirdir, gelip konuşmak başka. Her yönetici haklı olursa aşağıya inebilir. İnmemesi lazım ama inene bile 'bastı' denilen bir ülkede bu işleri çözemeyiz. 'Basarız' diyen herkesi kınıyoruz. Burası Türkiye, dağ başı değil. Federasyon hakemi orada Türk bayrağı taşır, kimse basamaz. Kişiler değil, kulüpler kalıcı. Camialar kalıcı olduğu sürece bizim yaptığımız hatalardan kulüpler yara alıyor."

G.SARAY'DAN ÇİFTE KATILIM
Kulüpler Birliği toplantısına Yıldırım Demirören'in yanı sıra TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp de katıldı. Kasımpaşa, Konya ve Trabzon dışındaki kulüpler başkanlık düzeyinde temsil edildi. G.Saray'dan Başkan Duygun Yarsuvat, yardımcısı Abdurrahim Albayrak'la birlikte hazır bulundu. Cimbom daha önce sadece eski CEO Lutfi Arıboğan'ı gönderiyordu.

CUMHURBAŞKANI'NA ZİYARET
TFF Yönetim Kurulu ve Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri bugün 16.45'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edecek. Ziyarette F.Bahçe'yi Asbaşkan Mithat Yenigün'ün temsil edeceği öğrenildi. Heyet ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la da görüşecek.

YILDIRIM BUGÜN CEVAP VERECEK
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bugün 14.00'te Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenleyerek, bazı taraftarların kombine kartlarının iptal edilmesi konusuyla ilgili açıklamalarda bulunacak. Aziz Yıldırım'ın basın toplantısında, Yıldırım Demirören ve Göksel Gümüşdağ'ın kendisine yönelik açıklamalarına da cevap vermesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kınıyoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN