Alex için kariyerinin en üzücü anı...

Giriş Tarihi: 16.11.2014 17:02
Alex için kariyerinin en üzücü anı...

Bu sene sonunda futbolu bırakmaya hazırlanan Alex de Souza'nın çok konuşulacak bir biyografisi yazıldı.

Brezilya'nın ünlü spor gazetecisi Marcos Eduardo Neves, Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza'nın biyografisini yazdı ve şimdiden ülkenin en çok konuşulan konularından biri haline geldi.

Alex de Souza'nın 20 yıllık futbol kariyerini kaleme almaya karar vermesinin, Fenerbahçe'de yaşadığı olaylar olduğunu belirten Marcos Neves daha önce yazdığı iki kitapla da gündeme gelmişti. Brezilya tarihinin en çok tartışılan iki oyuncusu olan Henelus Freitas ve Renato Gaucho'nun biyografilerini yazan Marcos Neves, Alex biyografisinin çok daha farklı ve eşsiz olduğunun altını çizdi.

"DAIANNE İLE EVLENDİ VE..."

Neves, "Alex, sakin, sessiz ve gündeme gelmeyen çok iyi bir oyuncuydu. Aniden harika bir hikayenin içine düştü. Brezilya'nın en zengin ailelerinden birinin, Coritiba'nın eski başkanı Edson Mauad'ın damadı oldu. Daianne de Souza ile evlenmesi onu gündeme taşıdı. Ne zaman konuşsa mantıklı bir adam olduğunu anlardık ama sonra Türkiye'ye gitti. Herkes bunu çok mantıksız bir hareket olarak değerlendirdi. Bu olayların tamamı da benim kitabımı en iyi 3 kitabımdan biri haline getirdi" dedi.

"ALEX TÜRKİYE'DE TANRI GİBİ"

Alex'in Türkiye'deki hikayesini çok yakından takip ettiğini ve gözlemlediğini belirten Marcos Neves, "Orada "Tanrı" gibi. İnsanlar ona değer veriyor. Onun için alışılagelmişin dışında bir fanatizm var. Brezilya'ya döneceği kesinleştiğinde, İstanbul'daki evinin önünde 12 gün boyunca binlerce kişi kamp kurdu. Bundan çok etkilenmiştim" ifadesini kullandı.

ALEX'İN KARİYERİNİN EN ÜZÜCÜ ANI

Marcos Neves, Brezilya'daki kariyeri de büyük başarılarla dolu olan Alex'in Brezilya'nın en karanlık ve üzücü dönemlerinde dahi kadroya çağrılmamasının ise nedeninin bilinmediğini dile getirdi. 2002 Dünya Kupası'nda kadronun as oyuncularından biri olarak düşünülmesine rağmen neden çağrılmadığını, bizzat dönemin teknik direktörü Scolari'ye sorduğunu belirten Marcos, "O Alex'in kariyerinin en üzücü anıydı, kadroya alınmadığını öğrendim. Scolari ile bu konu üzerine 30-40 dakika boyunca konuştuk. Ancak kendisi bile bunu mantıklı bir şekilde açıklayamadı ve o kararını savunamadı. Bekledi ve hatası olduğunu kabul edercesine güldü" diyerek sözlerini noktaladı.

(Sporx)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alex için kariyerinin en üzücü anı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN