Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkesten zeki ve cesuruz!

Fatih Terim, "Kazakistan maçına hazırız" dedi... Yeni başlangıç sözü verdi ve iddiasını ortaya koydu: "Herkesten zeki, herkesten cesuruz"

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Herkesten zeki ve cesuruz!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kazakistan maçı öncesi basının karşısına çıktı. Brezilya yenilgisi sonrası söyleyecek çok şeyi olduğunu ancak konsantrasyonu bozmak istemediğini belirtip şöyle konuştu:

* Bütün arkadaşlarımız iyi. Herkes hazır. 3 puanı alarak yeni bir başlangıç istiyoruz. Bundan sonra da tablonun, düşüncelerin ve ümitlerin değişeceğine yürekten katılıyorum.
* Kazakistan, fizik yapısı güçlü, aşağı yukarı her takıma da gol atan bir rakip. Milli takımımızın, kendisine olan güvenini 3 puanla ifade etmesi, iyi takım olduğunu göstermesi gerekiyor.
* Kimin canı yanarsa, bir başkasının canını yakmaya çalışıyor. Her başarısızlıkta suçlu aramak, bize bir şey getirmiyor.
* Dünya Kupası finalinden bir önceki maçta 7 tane yesek, altından kalkabilir miydik? Büyük ve güçlü ülkeler, bu tip enkazların altından kalkanlardır.
* Değişim için geldik ve değiştireceğiz. Ben buraya şikayet etmeye, bahane üretmeye gelmedim. Kimse bizden daha zeki veya daha cesur değil.
* Başımızı öne eğmenin gereği yoktur. Utanacak bir şey yapmadık, sadece mağlup olduk. Ben de mağlubiyetten hiç hoşlanmıyorum.

KURALLAR ZORLUYOR
Almanya maçını izlerken önceleri 5-6 tane olan devşirme oyuncu sayısının, 8-9'a vardığını gördüm. Cebelitarık'ı Ermenistan'ı, Portekiz'i izliyorum. Hepsinde yeni bir arayış var. Ama kurallar bize uymuyor. Kanunlarımızda 5 sene gibi bir süre var. En sonunda bir de FIFA'nın koyduğu 5 sene süresi var. Biz diyoruz ki, global dünyada bu çok tuhaf bir şey değil. Kendi oyuncularımıza da güveniyoruz. Kendisini Türk hisseden herkes Türk'tür. Bu konuda şu anda herhangi bir yol almış durumda değiliz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkesten zeki ve cesuruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN