Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Araplar Real Madrid'in 106 yıllık logosunu değiştirtti

Real Madrid, Araplarla yaptığı ekonomik anlaşma gereği 1908 yılından beri kullandığı logoyu değiştirdi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 01:34
Araplar Real Madrid'in 106 yıllık logosunu değiştirtti
İspanya'nın Real Madrid ekibi, Araplarla yaptığı ekonomik anlaşma gereği 1908 yılından beri kullandığı 106 yıllık kulübün ambleminden haç işaretini kaldırmak zorunda kaldı.

Bu ilginç anlaşma Real Madrid'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Ulusal Abu Dabi Bankası arasında yaşandı. Banka ile yapılan anlaşmada Real Madrid'i tutan Arap futbolseverler için kulübün amblemini taşıyan kredi kartları çıkarılması kararı alındı.
HAÇ İŞARETİ KALDIRILDI


Ancak Banka yönetimi Madrid kulübünün ambleminde haç işareti olduğunu vurgulayarak bunun müslümanlar için hoş karşılanmayacağı hatırlatıldı. Bu itiraz üzerine devreye giren Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, anlaşmadan sağlayacağı ücreti kaçırmamak için bir orta yol buldu.

Başkan Perez, Real Madrid'in 106 yıllık resmi ambleminden sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçerli olmak üzere haç işaretinin kaldırılmasına karar verdi. Bu karar Real Madrid'li futbolseverlerin tepkisini çekti. Taraftarlar ambleminin kulübün tarihini ve onurunu temsil ettiğini ileri sürerek bunun paraya pazarlık yapılmasını eleştirdiler
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araplar Real Madrid'in 106 yıllık logosunu değiştirtti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN