"G.Saray'ı Yanal değil Yıldırım yendi!"

Hıncal Uluç, Galatasaray - Trabzonspor maçı ile ilgili öyle bir iddiada bulundu ki...

Giriş Tarihi: 27.11.2014 09:12 Güncelleme Tarihi: 27.11.2014 09:13
G.Saray'ı Yanal değil Yıldırım yendi!
Ersun Yanal'lı Trabzonspor ilk maçında Galatasaray'ı 3-0 mağlup ederek iyi bir başlangıç yaptı. Üstelik çok da iyi bir futbol ortaya koydular. Yanal, sihirli bir değnekle dokunmadıysa, Trabzon'daki bu değişim nasıl açıklanabilir?
'Ersun Yanal gelmiş de Trabzon'da mucize yaratmış!' Kahkahalarla gülüyorum.
Trabzonspor'un kadrosunda bir önceki maça göre iki değişiklik var.
Kahkahalarla güldüm.
1- Halilhodzic döneminde, Trabzon söyledikleri kadar kötü değildi. Bunlar maç da seyretmiyor. Trabzon'un 6 beraberliği var. Bu 6 maçtan üçünü, dördünü kazanabilirdi. Kazansaydı bugün Trabzon neredeydi, Halilhodzic neredeydi! Ersun Yanal hazır bir takım buldu elinde...
2- Ersun Yanal'ın bu takıma ne katkı sağladığını ciddi bir rakip önünde göreceğiz.
Balıkesirspor, Galatasaray'ı yendiği zaman Balıkesir'in hocası ne dedi; buna karşılık ben ne dedim: "Galatasaray'ı yendin diye övünme... Galatasaray'ı herkes yenebilir. Buna göre hesaplarını yapma..."
Balıkesir, Galatasaray'ı yendikten sonra bir daha maç kazanamadı!

Galatasaray maçından bir hafta sonra Gençlerbirliği karşısında 3 yemişlerdi.
'Biz, Galatasaray'ı yendik' diye havalara girdiler, bir daha maç kazanamadılar ve ligde sonuncular!..
Şimdi Ersun da 'Ben, Galatasaray'ı yendim' diye havalara girerse vay haline... Gerçi, Ersun öyle havalara girecek adam değil; bilir işini ama...
Gazeteci arkadaşlarım hemen yamadılar. Maç sonrası okuyorum; Galatasaray'ı aslında Aziz Yıldırım yenmiş! 'Ersun Yanal'ı yaratan Aziz Yıldırım'mış çünkü!!! Ersun da gitmiş, Trabzon'a dokunmuş, Trabzon da gelmiş, Galatasaray'ı yenmiş! Yani Aziz Yıldırım yenmiş!!! Böyle bir şey olur mu ya! Türkiye'de tiyatrolar niye komedi oynamıyorlar; bu kadar komedi yazarı varken ne gerek var!
Ersun Yanal'ın Trabzon'a neyi verip neyi vermediği 5-6 hafta içinde belli olur. Bu Galatasaray'ı Adana Demirspor da yenerdi. Fark etmez.
Ersun Yanal'ın en büyük şansıdır; ilk maçının deplasmanda Galatasaray ile oynamak. Çünkü bütün bu tabela yazarları, maçı kazandığı anda kendisini göklere çıkaracaklar. Trabzon'daki süksesi artacak. Trabzon takımı üzerindeki süksesi artacak. Bitti. Bundan daha kısmetli rakip olmaz.
Ersun'a 'İlk maçını kiminle ve nerede oynamak istersin' diye sorsalar, Galatasaray'ı seçerdi. Çünkü kaybetmenin ya da berabere kalmanın, kaybettireceği bir şey yok zaten... "Deplasmanda Galatasaray'dan puan alman zor. Zaten Trabzon şimdiye kadar iki tane maç kazanmış! -Tabela yazarlarına göre oynadığı futbolu geç!- Biz de daha yeni takımın başına geçtik. 3 gün antrenmanla bu kadar olur' diye bin tane bahanen var ki Ersun'un bu eleştirilerde adı bile geçmez. Ama bir kazanırsan bütün Türkiye seni göklere çıkaracak; işte aynen bugün olduğu gibi...
Onun için Ersun Yanal kendi seçse, böyle bir fikstür seçemezdi. İstanbul'da Galatasaray'la... Trabzon'da Galatasaray'la değil... Puan kaybettiğinde hiçbir risk yok; kazandığında kralsın... Oh... Allah herkese böyle maç nasip etsin.
Bunun farkında olan bir tane spor yorumcusu yok ya da var ama söylemeye cesaret eden yok.

ARKADAŞINA GÖNDER
"G.Saray'ı Yanal değil Yıldırım yendi!"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN