Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanlış zaman

Galatasaray, Türkiye içinde alabileceği en doğru hocayı buldu… Camiayı ve takımı bilen bir isim. Ancak çok zor bir dönemde görev yapacak. 1.5 yılda 3 teknik adam değiştiren Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu da başarılı olamazsa bu enkazı kimse kaldıramaz

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Yanlış zaman
1 SORU 1 CEVAP

"Cesare Prandelli ile yollarını ayıran Galatasaray, Milli Takım'da Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Hamza Hamzaoğlu ile anlaştı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?"

AHMET ÇAKAR

Türk futbolu tam bir aşiret kuralıyla yönetiliyor. Türk Milli Takımı'nın yardımcı hocası Galatasaray'ın hocası oluveriyor. Milli Takım'ın yardımcı hocasının görevi; her hafta farklı şehirlerde farklı oyuncuları, genç yetenekleri izleyip sözüm ona Türk futbolunun teknik patronuna rapor etmekken bugünden sonra Hamza Hamzaoğlu Galatasaray'a konsantre olacak. Böyle bir şey olmaz. Belki dünyada numunesi olabilir ama Futbol Federasyonu'nun böyle bir şeye izin vermesinin hiçbir anlamı yok. Yazık!

ERMAN TOROĞLU

Şu aşamada Galatasaray takımına yabancı bir teknik direktör olmaz. Türkiye içinde en doğrusunu buldular. Camianın içinden düzgün birisi. Tabi bir insanın düzgün olması işini bilmezse bir işe yaramaz. Hamza Hamzaoğlu'nun Akhisar'da başarılı bir geçmişi var. Hamzaoğlu için mükemmel bir fırsat. Milli Takım hocalığı emekli teknik direktörlerin işidir. Hamzaoğlu gibi başarıya aç bir insan Galatasaray için iyi olmuş denebilir. Amaaaa, mesela ben yemek yediğim yerlerde sorduklarında "Yemeği nasıl buldun abi" diye, "Lezzeti tamam da yemeğin iyi olup olmadığını size 4 saat sonra söylerim" derim. Çünkü bakalım mide ile bağırsak yediklerime ne cevap verecek.

LEVENT TÜZEMEN

Hamza Hoca, zor bir dönemde görev yapacak. Bilgisine, insanlığına, yeteneklerine ve futbolcularla kurduğu diyaloglara bakarsak kaliteli bir teknik direktör olma adına hızla ilerliyor. Galatasaray, Hamza Hoca için eşik atlama adına önemli bir fırsat. Ancak deve dişi gibi oyuncularla çalışacak. Milli Takım'dan tanıdığı öğrencileriyle Florya'da uyum sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. Ama Dünya Kupası'nda ağır eleştirdiği Sneijder'e ihtiyacı var. Hamza Hoca öncelikle takım içinde sevgiyi yeniden yeşertebilirse başarılı olur. Hamza Hoca'ya uyarım Terim'in getirdiği ve takıma pozitif enerji veren Taffarel'le yola devam etmeli.

ÖMER ÜRÜNDÜL

Çok yerinde bir tercih. Öncelikle bu aşamada yabancı teknik direktör getirmek mümkün değil. Hamza Hamzaoğlu hem Galatasaray'da forma giymiş bir futbolcu hem de Fatih Terim'le birlikte çalıştı. Aynı zamanda da Akhisar'la önemli bir başarısı var. Kapasitesi çok sınırlı Akhisar'ı Süper Lig'e çıkarttığı gibi takıma sistem ve istikrar da oturttu. Bu nedenlerle Galatasaray adına doğru bir tercih yapılmış olarak görüyorum.

GÜRCAN BİLGİÇ

Hamza Hamzaoğlu zor bir süreçten geçti. Akhisar'ı Birinci Lig'den Süper Lig'e çıkardığı gibi iki sene de başarı ve takdirle yönetti. Oyuncu ilişkileri, rakip analizleri, oynama düzeni hep pozitif görüntü verdi. İçinden yetiştiği bir kulübe dönüyor. Kulübün ve takımın dinamiklerinin farkında. Fatih Terim'le geçen bir sene de az bir tecrübe değil. Oyuncuların büyük bölümüyle Milli Takım'da beraber oldu. Saha içinde problemleri çözecek aklı üretecektir. Daha zor gol yiyen bir takım oluşturacaktır. Ancak bu noktada mali problemlerin oyunculara ve sahaya yansımasıyla nasıl baş edebilecek bilemiyorum.

İSKENDER GÜNEN

Aynı isimler doğrultusunda bir karar verilmemesi önemli. Artık başarıya aç ve Anadolu takımlarında gösterdikleri performans göz önüne alınarak Hamza Hamzaoğlu gibi genç teknik adamlara görev verilmesi doğrudur diye düşünüyorum. Büyük takımlarımız yıllarca teknik adam konusunda büyük yanlışlar yaptılar ve bu yanlışlar sonucunda bütçelerinde büyük sorunlar oluştuğu bir gerçek. Hamza Hamzaoğlu Galatasaray takımında yıllarca forma giymiş, camiayı bilen bir isim. Galatasaray'ın kendisine verdiği bu şansı çok iyi kullanacağını tahmin ediyorum.

METİN TEKİN

Hamza Hamzaoğlu'nun Akhisar'daki performansı mükemmeldi. Akhisar takımının bugünlere gelişinde çok önemli bir payı var. Ancak, çeşitli teknik adam tipleri vardır. Galatasaray'ın bugünkü konjonktüründe Hamza Hamzaoğlu'nun hem kendisi hem Galatasaray açısından doğru seçim olduğuyla ilgili benim çok soru işaretlerim var. Çünkü kendisi bir sistemin oturtulmasında var oldu. Galatasaray'ın şu durumu ise tamamen sevk ve idareyle ilgili bir problem. Bu yüzden bu dönemde bu seçimin her iki taraf için de doğru zamanlama olduğunu düşünmüyorum.

MURAT ÖZBOSTAN

Akhisar mucizesini yaratan Hamza Hamzaoğlu'nu takımın başına getirerek Galatasaray yeni bir maceraya daha yelken açmıştır. Emanetçi yönetim, emanetçi bir teknik adam ile yola devam edecektir. Akhisar ile Galatasaray'ın aynı ayarda takımlar olmadığı bir gerçek. Tarihinin en çalkantılı günlerini yaşayan Galatasaray'da Hamzaoğlu'nun saha başarısı kadar nasıl bir liderlik yapacağı da soru işaretidir. 1.5 yılda Fatih Terim, Mancini ve Prandelli gibi üç teknik adamla yollarını ayıran G.Saray, Hamza Hamzaoğlu ile başarılı olamazsa bu enkazı kimse kaldıramaz. Hamzaoğlu kariyerinin en büyük şansını yakaladı. Bu şansı umarız iyi değerlendirir. Galatasaray camiasına hayırlı olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış zaman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN