Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Fatih Terim o ismi veto etti"

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi

Giriş Tarihi: 3.12.2014 09:12 Güncelleme Tarihi: 3.12.2014 12:35
Fatih Terim o ismi veto etti
Galatasaray'da eleştirilerin odağında yer alan Prandelli gönderildi. İtalyan hocayı yollamak için Galatasaray'ın Avrupa'dan elenmesini beklemek ne kadar doğru?
Prandelli'nin ayrılığı; Galatasaray'ın ne kadar kötü halde olduğunu gösteriyor. Senin, Prandelli'yi gönderecek maddi-manevi gücün vardı da niye Avrupa'dan elenmeyi bekledin; ey Ali Dürüst kardeşim, ey Abdurrahim Albayrak kardeşim, ey Duygun Yarsuvat!.. Sen katılmadığın toplantıya telefon edip, 'Parasını bulun, gönderin' diyecek kadar otoriter, diktatör bir Galatasaray Başkanısın da şimdiye kadar niye susup oturdun?
Galatasaray'ın Avrupa'dan elenmesinin maddi-manevi kulübe kaybettirdiklerinin ölçüsü yok. Ali Dürüst de Abdurrahim Albayrak da Duygun Yarsuvat da bütün mal varlıklarını satsalar bu kaybedilenleri karşılayamazlar. O kadar büyük kaybı var Galatasaray'ın... Galatasaray, şöyle bir grupta Avrupa Ligi'ne bile gitmiyor; düşünebiliyor musun!..
Daha bir hafta varken, kendi sahasında oynayacağı bir maç daha varken Galatasaray elenmeyi garantiledi! Başarıya bakar mısın!..
Ünal Aysal 'Kulübü kötü yönetti' diye gitmedi; Ünal Aysal, 'Prandelli'yi getirdi' diye gitti. İnsan içine çıkacak hali kalmadı, 'Ben kaçıyorum' dedi. Gelenlerin ilk yapması gereken şey ne; Prandelli'ye teşekkür etmek.
Adamı kovdular; parayı nasıl ödeyeceklerini şimdi düşünüyorlar! Su Ada'da -Adı Galatasaray Adası değil artık- yemek vereceklermiş de yumuşatacaklarmış, gelecek seneki alacaklarından vazgeçireceklermiş! Galatasaray'ın düştüğü hale bak!
Bir kere daha aynı hikayeyi anlatacağım. Her hafta anlatacağım. Bekri Mustafa'yı imam yapmışlar, cenaze namazını kıldırıyor. Eğilmiş tabuta; "Yukarıda sorgucu melekler, dünyanın halini sorarlarsa 'Bekri İmam oldu' de anlarlar" demiş!
Abdurrahim Albayrak, Galatasaray'da başkan yardımcısı olduysa... Abdurrahim Albayrak'ın olacağı bir tek şey var; Florya'da ağabey... Çocuklarla konuşacak, yemek yiyecek, sohbet edecek, onların morallerini düzeltecek, acil parası ihtiyacı olana -alacağına mahsuben- 'Al kardeşim şu parayı da olay çıkarma' diyecek... Böyle birisi Albayrak... Bu da iyi bir şey... Bu da Galatasaray için çok gerekli bir şey...
Birinci sınıf genç bir polis adliye muhabiri var. 'Vay ne güzel haber yapmış' diye ben bunu getirip Sabah'a genel yayın müdürü yapıyorum!..

ARKADAŞINA GÖNDER
"Fatih Terim o ismi veto etti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN