Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duygun bütçe

376 milyon dolar borcu olan G.Saray'da yönetime 66.9 milyon TL ek büt çe izni çıktı . Ünal Aysal'ın danışmanı Bruno, kulüpten 25 milyon Euro istiyor

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Duygun bütçe
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, olağanüstü mali genel kurul toplantısında, 66,9 milyon lira ek bütçe ve Mecidiyeköy'de bulunan arsanın değerlendirilmesiyle ilgili, oy çokluğuyla genel kuruldan onay aldı. Toplantıda konuşma yapan Başkan Yarsuvat " Kulübün 31 Ekim 2014 tarihi itibarıyla 376 milyon dolar net borç alacak farkı vardır. Bu rakam 30 Eylül 2014 tarihi itibarıyla 356 milyon dolardır. Bir ayda 20 milyon dolar eksi haline gelmiştir. Türk Lirası'na vuracak olursak yaklaşık 653 milyon alacak, yaklaşık 1 milyar 478 milyon borç gözükmektedir" diye konuştu.

BUNUN CEVABINI BEN VEREMEM
Transferlerlerde menajer komisyonlarının yüksek olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Yarsuvat şöyle devam etti: "Özellikle Ocak dönemindeki alışverişlerde ödemeler müthiş yükselmiş. Ateşten bir top kucağımıza gelmiş. Bruno Heiderscheid isimli bir Lüksemburglu, bu dürüst bir adam değil, Ribery'nin kaçmasına sebep olmuştur. Bununla sözleşme imzalanmış, gerekleri yerine getirilmedi diye CAS'ta 25 milyon Euro'luk bir dava açmıştır. G.Saray neden bu duruma geldi, bunun cevabını ben veremem.

HOVARDACA HARCAMIŞLAR
YARSUVAT: "2011'de Sportif AŞ'nin hisse satışı ve sermaye artışı ile kasaya 150 miyon dolar giriş oldu. Ama bu para hovardaca harcanmış. 2014'te haddinden fazla futbolcu alınmıştır ve menajerlere ödenen komisyonlar çok yüksek. Riva'yı satmayı düşünmüyoruz. Ada'yı da geri alacağız."

GS OTELİ PROJESİ
Yarsuvat yönetimi Mecidiyeköy'de eski Ali Sami Yen Stadı yanında bulunan 2.127,32 metrekarelik arsanın değerlendirilmesiyle ilgili de genel kurul üyelerinden yetki aldı. Konuyla ilgili üyelere bilgi veren kulüp başkan yardımcısı Dursun Ali Özbek, bu arsaya ofis binası yerine otel yapılmasını daha uygun bulduklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygun bütçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN