Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki saatte yenisi geldi

Gaziantep Başkanı Kızıl'ın eleştirileri bardağı taşıran son damla oldu. Alp, "Koltuk sevdalısı değilim" diyerek görevi bıraktı. Namoğlu oybirliği ile başkanlığa getirildi

Giriş Tarihi: 17.12.2014
İki saatte yenisi geldi
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'in haftalık olağan toplantısı "İstifa kararı" ile olağanüstü bir hal aldı. Alp, kendisine ve hakemlik camiasına yönelik eleştirilerin artmasının ardından, görevini bıraktığını açıkladı. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ın kendisine yönelik söylemlerinin kararı aşamasında bardağı taşıran son damla olduğunu dile getiren Alp, şöyle konuştu:

BİZ ŞÜPHELİ BİR MHK DEĞİLİZ
"Gaziantepspor başkanı, 5-6 hafta önce Kulüpler Birliği toplantısında MHK'nın başında bulunmanın güzel bir şey olduğunu söylemişti. Bir dirsek olayından sonra aynı kişi çıkıp söylenmeyecek ifadeler kullanıyor. Ne demek istediğini de anlamadım. Türkçesi çok güzel! 'Bu başkan Merkez Hakem Kurulu için şüpheli' diyor. Biz kesinlikle şüpheli bir MHK değiliz. Bu sözler bana çok dokundu."

HADDİNİ BİLMEYENLER ÇOĞALDI
"Bu arkadaş bana 'Pişkin' diyor. Kendisi Türkçe'yi doğru dürüst bilmiyor. Arkasından 'Dalga geçercesine' diyor. Bu kelimeler ne Allah aşkına. Ben koltuk sevdalısı değilim. Bunlara birilerinin haddini bildirmesi gerekiyor. Haddini bilmeyenler çoğaldı. Gerçek anlamda görevini yapmaya çalışanların önü tıkanmak isteniyorsa ben de bu işi bırakıyorum."

İBRAHİM KIZIL PFDK'YA
İstifanın ardından TFF yeni MHK başkanını iki saat içinde belirledi. TFF 'den yapılan açıklamada, "Sayın Alp'in kararını saygıyla karşılayıp, kendisine teşekkür ediyoruz. Yönetim Kurulumuz, bugün (dün) yaptığı toplantıda Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Sayın Yusuf Namoğlu'nun getirilmesine oy birliğiyle karar vermiştir" ifadeleri kullanıldı. Öte yandan, İbrahim Kızıl, Zekeriya Alp hakkındaki söylemleri nedeniyle PFDK'ya sevkedildi.

KORDON'DA DOĞMADIK!
Beşiktaş'ın, Gaziantepspor'u 1-0 yendiği maçta hakemin, Gökhan Töre'nin rakibi Şenol Can'a dirsek atmasını es geçmesi üzerine "Bu MHK ile bu iş gitmez" diyen Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl, Alp'in istifası'nın ardından, "O koltukta oturan eleştirilere de katlanacak. Benim hedefimde o değil hakemler vardı" dedi. Alp'i daha önce de uyardığını belirten Kızıl, "5-6 hafta önce Kulüpler Birliği toplantısında kendisine 'dürüst ve namuslu insansın ama hakemler bariz hata yapıyor' dedim. Ancak hatalar sürdü. Ne yapalım küme mi düşelim? Koca bir şehrin sorumluluğu bizde" dedi. İbrahim Kızıl, Alp'in kendisine yönelik Türkçe eleştirisine de "Biz İzmir Kordon'da ya da İstanbul'da Boğazda doğmadık. Doğduğumuz yerde ancak Türkçe'yi ilkokulda öğrendik. Ben de İstanbul'da İzmir de okumayı isterdim. Bu benim suçum mu? Allah'ın takdiri" cevabını verdi.

BEŞİKTAŞ'TAN TEŞEKKÜR
Siyah-beyazlı kulüp, görevinden istifa eden Zekeriya Alp için resmi internet sitesinden mesaj yayınlayıp, "Bugüne kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ederiz" dedi.

BİR GÖRÜŞ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Çok doğru bir iş yaptı
Zekeriya Alp istifa ederek bana göre çok doğru bir iş yaptı. Kendisi adına sevindim. Alp'in ve MHK'nın ciddi hataları vardı ama benim esas üzüntüm; çok kariyerli bir spor geçmişi olan ve çok kaliteli bir isim olan Alp'in hem yöneticiler hem de medya tarafından ağır eleştirilere maruz kalmasıydı. Bu iş bir hobi olarak yapılıyor, bu şekilde yapılan işte gelen baskı ve eleştiriler kişinin hem sağlığını hem hayat standardını bozar. O yüzden kendisi adına son derece memnun oldum. Yeni hayatında başarılar diliyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki saatte yenisi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN