Salı korkusu bitti!

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Salı korkusu bitti!

Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na getirilen Namoğlu, hakemlerin istemediği ve büyük tedirginlik yaşadığı sa lı to plant ılarını iptal etti. Stratejisini ise hakemlere güven duygusunu aşılamak, teori ve pratikte iyi bir hazırlık dönemi ile hataları azaltmak üzerine kurdu

Süper Lig'de üst üste yaşanan hakem hatalarının beraberinde getirdiği yoğun eleştiriler nedeniyle Zekeriya Alp'in istifa etmesiyle birlikte Merkez Hakem Kurulu'nda yeni bir dönem başladı. İstifanın ardından MHK başkanlığına atanan Yusuf Namoğlu zaman geçirmeden kolları sıvadı. İkinci kez bu görevi üstlenen Namoğlu'nun ilk icratı Alp'in son döneminde başlatılan, hakemlerin maç performanslarının değerlendirildiği "Salı toplantılarını" iptal etmek oldu. İptalin gerekçesi ise bu toplantıların hakemlere ve hakemlik müessesine fayda sağlamaması... Namoğlu, yol haritasını da üç ana madde üzerinden belirledi.

1- Devre arasında yapılacak hakem seminerine kadar basına kapılar kapatılacak. Hakemlerin seminere kadar olan süreci iyi bir şekilde geçirmeleri için içe dönük çalışmalar yapılacak.
2- Seminere çok iyi hazırlanılacak. Seminerin ana gündem maddesi; hakemlerin, takım temsilcileri ve kamuoyu üzerindeki etkisi ve bu etkinin olumlu anlamda geliştirilmesi olacak.
3- Hakemlere, "Cesur olun, etki altında kalmayın. Federasyon ve MHK olarak her zaman arkanızdayız" mesajı verilecek. Bu yolla hakemlere güven duygusu aşılanacak.

GÖÇEK 10 AY SONRA F.BAHÇE MAÇINDA

Bugün
20.00 K. Erciyes-F.Bahçe Hüseyin Göçek

Yarın
13.30 Sivas-İ. Başakşehir Ali Palabıyık
13.30 G..Birliği-T. Konya Barış Şimşek
16.00 Eskişehir-K. Karabük İlker Meral
19.00 G.Saray-Mersin İY Fırat Aydınus

Pazar
13.30 Balıkesir-Kasımpaşa Mete Kalkavan
16.00 Bursaspor-Trabzon Bülent Yıldırım
19.00 Beşiktaş-Akhisar Bld. Süleyman Abay
Paza rtesi 19.00 Ç. Rize-Gaziantep Halis Özkahya
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salı korkusu bitti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN