Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyon kişiyi toplarım

Hacıosmanoğlu: Şike sürecinin sonucunda kazanamazsak, 1 milyon kişiyle İstanbul'daki kongre meydanlarını doldurmak Trabzon başkanının asli görevidir

Giriş Tarihi: 21.12.2014
1 milyon kişiyi toplarım
Trabzonspor Olağan Mali Genel Kurulu 19 Mayıs Spor Salonu'nda yapıldı. 4.5 saat süren toplantıda üyelere konuşan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, şike sürecinde yönetimin başarısız olduğu yönündeki eleştirilere cevap verirken şu ifadele kullandı: "Hukuki süreç bitmedi. Kazanan biz olacağız. Kazanamazsak 1 milyon kişiyle İstanbul'da kongre yapılan meydanlar var. Onu toplamak Trabzon başkanının asli görevidir." Kendisinin saygısız gibi gösterilmeye çalışıldığını vurgulayan Hacıosmanoğlu şöyle devam etti:

SAYGI HAK EDENE
"Biz saygı duyulması gerekene, saygı gösteririz. Yaklaşık 15 aydır mücadele ediyoruz. Trabzon'un değerlerine saygısızlık yapmamız söz konusu değil. Ancak belli bir zümre var. Trabzonspor'u siyasi ve ticari açıdan kullanan insanların başkanı olmadım, olmayacağım. Kulübün bir lirasını yemedik, yedirmedik. Kim yiyorsa namussuzun dik alasıdır. Elbette ki, Trabzonspor'un icrasında olan insanlar eleştirilecektir. Buna saygım var. İnşallah bizi eleştirenler de kulübü yönetirler ve bu zorlukları bizzat görürler."

ŞENER'İ ELEŞTİRDİ
Hacıosmanoğlu Sadri Şener'e eleştirilerini de sürdürdü. Bursa'nın şampiyon olduğu sezon, F.Bahçe ile 1-1 berabere kaldıkları maçı hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Burak golü attığı zaman Şener'in görüntüsünü izleyin. Trabzon Başkanı gol atıldığında ellerini yana açmamalı, havaya kaldırmalı. Şimdi biz başkasına pislik diyoruz da eğer bizde de varsa, bunun cezasını çekmeye hazırız" şeklinde konuştu.

YÜKSEK TANSİYON
Olağan mali kongrede divan başkanlığı sırasında yönetim kuruluna yakın isimlerle muhalefet kanadı üyeleri arasında kavga yaşandı. Olayın ardından çevik kuvvet ekipleri divan önünde güvenlik şeridi oluşturdu. Üyelerden Yavuz Saltık'ın konuşması sırasında çıkan kargaşaya da polis müdahale etti. ALS hastası Emre Vural ise yaşananlardan dolayı çok utandığını belirterek, protesto amacıyla salonu terk etti.

GALATASARAY'A BURAK DAVASI
Trabzonspor, Burak Yılmaz ve Engin Baytar transferlerinden kaynaklanan alacağı için Galatasaray'a dava açtı. Kulüpten yapılan açıklamada, 1 milyon 187 bin 200 Euro'luk alacak talebiyle başlatılan icra takibinin G.Saray'ın itirazının ardından durdurulması üzerine, "İtirazın, iptali" için mahkemeye başvurulduğu, duruşmanın ise 26 Şubat 2015'te yapılacağı belirtildi. Öte yandan Trabzonspor, Teofilo transferinden dolayı alacağı olan 400 bin doları ödemeyen Racing Club'ı CAS'a şikayet etti.

YÖNETİME GÜVENOYU

Trabzon yönetimi idari ve mali yönden oy çokluğu ile ibra edilirken, borç 288 milyon 647 bin lira olarak açıklandı. 470 üyenin imzasıyla verilen olağanüstü kongre önergesi ise reddedildi. Yönetime satın alma yetkisi veren 7. madde ile ilgili önergenin geri çekilmesi de oy çokluğu ile kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyon kişiyi toplarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN