Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Giriş Tarihi: 24.12.2014 09:56 Güncelleme Tarihi: 24.12.2014 13:03
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
İlk yarı Mersin karşısında varlık gösteremeyen Galatasaray, ikinci yarıda müthiş bir geri dönüşe imza atarak galibiyete uzandı. Galatasaray'da ilk yarıda eksik olan neydi ve değişim nasıl gerçekleşti?
Galatasaray'ın sol kanadında Telles akın yapıyor. Önünde Sneijder var. Sneijder katiyen geriye gelmediği için Telles'in yaptığı her akının kontratağı Galatasaray'a tehlike oluyor ve Hamza hoca bir hafta evvelki bütün bu rezalete rağmen bunun tedbirini almamış!
Telles oynayacaksa, Telles'in önünde Sneijder oynamaz. Sneijder oynayacaksa, Prekazi gibi ortada oynar. Sneijder'in arkasını toplamakla da bir adam görevlendirilir. Mesela Melo...
Telles'in önüne de ona yardım edecek biri konulur. Telles ileri çıktığı zaman sol tarafı kontrol edecek.
Semih niye dökülüyor? Sneijder geriye gelmediği için Telles ileriye gittiği zaman ya da solda kim oynuyorsa o ileriye gittiği zaman sol kanat bomboş. Semih, zavallı orayı 'koruyacağım' diye kendi görevini unutuyor. Ondan sonra sol bek ile stoper arasında koşuştururken de bütün kontrolünü kaybediyor.
Yanında da stoper olmayan Chedjou oynuyor. Galatasaray'da katiyen stoper oynamayacak adam Chedjou... Her maçta Galatasaray'ın başına açtığı derdin haddi hesabı yok. Bir penaltı yaptı, yetmedi en kritik anda maçı Mersin'e verecek hatayı yaptı. Bu adam hala Galatasaray'da stoper oynuyor!
Semih'in günahı Chedjou ve Sneijder'indir. Şaşkınlara döndü Semih...
Galatasaray'ın elinde Hakan Balta gibi bir adam var. İki İtalyan hocanın ziyan ettiği Gökhan Zan gibi harika bir adam var. Her cebinde bir tane Chedjou var Gökhan Zan'ın... Onları kazanmaya uğraşsın. Chedjou'ya verilen şans Gökhan Zan'a verilseydi, Gökhan Zan hala milli takımda oynamaya devam ediyordu.
Gökhan Zan lider kafalı bir adam... Savunmayı da yöneten bir adam... Gökhan Zan'ın ihtiyacı olan tek şey oyun... Maç eksiği var. Ama bu Chedjou sürekli oynamasına karşın bir adım ileriye gitmiyor. 'Kornerde kafa vuracak, gol atacak' diye stoper oynatılmaz. 'Rakip akınları önleyecek' diye stoper oynatılır. Rakip akınların başlatıcısı Chedjou... Chedjou hata yaptığında, stoper hata yaptığında bu 'kalende gol pozisyonu' demektir.
Sol taraf yok, Emre Çolak her topu ezdiği için sağ taraf da yok. İkinci yarıda Hamit girdiği zaman Galatasaray yengeç gibi de olsa bir tarafı kazandı. Hamit ile Semih orada ikili oyunlarla Mersin İdmanyurdu'nun bir kanadını çökertti.
Ey Mustafa Denizli, ikinci devre Mersin bu yüzden yoktu. Çökertti çünkü Galatasaray; deldi. Mersin savunmasını deldi, dağıttı. Ondan sonra toparlanamadılar ki Hamit daha tam olarak formda değil. Daha zamanı var, yerleşecek, kolay değil. Oynamaya ihtiyacı var. Ama Hamit'in oynamasını istemiyorlar! Emre oynamalı ki Galatasaray'ın futbolu ileriye gitmesin! Kafalarında, bilinçaltında yerleşmiş olan bu...
Galatasaray'a iyi adam gelmesin, kötülerle devam etsin Galatasaray... Kötü hoca ile kötü oyuncularla ki Fener'in başına bela olmasın. 'Beşiktaş'ı nasıl olsa hallederiz!'
İkinci devreyi çeviren bir numaralı etken Hamit'in oyuna girmesiydi. Sadece kendi katkısı değil, takıma da yaptığı katkı ile... Semih'e yaptığı katkı ile... İki tane golü hazırladı Semih... Birinci devre sahada yoktu Sabri... Niye? Mustafa Denizli bir izah etsin. Mersinlilere tembih mi ettiler; 'Semih sağdan gelirse, boşverin, aldırmayın' diye!..

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN