Sorumlusu kulüpler

Giriş Tarihi: 24.12.2014
Sorumlusu kulüpler

TFF sezon başında talimatta yapılan değişiklikle, maçlardan önce seremonide yer alan çocuklarla ilgileri olmadığını, organizasyonları ev sahibi kulüplerin yaptığını belirtti

Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'in Akhisar Belediye maçı sonrası yaptığı açıklamalar üzerine gündeme gelen, seremoni sırasında futbolculara refakat eden çocuklarla ilgili bir açıklama yaparak bu organizasyonu ev sahibi kulüplerin yaptığını vurguladı. Sezon öncesi konuyla ilgili talimatta değişiklik yapıldığının altı çizilen açıklamada yer alan sportif ekipman talimatının 22. maddesi şöyle: "Madde 22 - Refakatçi Çocuklar: En üst profesyonel ligde ev sahibi kulüpler diledikleri takdirde, Futbol Federasyonu'nun izni çerçevesinde müsabaka öncesi seremonilerde futbolculara refakat etmek üzere, 12 yaşından küçük çocukları refakatçi çocuk olarak belirleyebilirler."

"YAZIK BU ÇOCUKLARA"
Beşiktaş'ın file bekçisi Tolga Zengin, Akhisar Belediye karşılaşması sonrası şu açıklamayı yapmıştı: "Küçücük çocukları kısa kollu formayla sahaya çıkarıyorlar. Ben fark ettim hepimiz üzerimizdekileri çıkardık, üşümemelerini sağlamaya çalıştık. O çocuklar emanet, bu çocuklar üşümesinler. Yazık günah o çocuklara. Çocukların önlerinde 'saygı' yazıyor ama sevginin olmadığı yerde saygı olmaz. Ben üzüldüm vallahi o çocuklara, benim de evladım var."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorumlusu kulüpler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN