Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirören: Yabancı değil, yerli kuralı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde başladı.

Giriş Tarihi: 6.1.2015 12:59 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 15:48
Demirören: Yabancı değil, yerli kuralı
Seminerde açılış konuşması yapan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yeni yabancı kuralının amacının yerli oyuncuları teşvik etmek olduğunu söyledi.

Demirören, göreve geldikleri gün Türk futbolunu kalıcı başarılara taşıyacak ortamı inşa etme hedefi koyduklarını belirterek, "Bunun yolu futbolu şiddetten ve kötü tezahürattan arındırmak, kulüplerimizin mali yapılarını sağlıklı hale getirmek ve altyapıya yatırım yaparak üst düzey yerli oyuncu yetiştirmektir. İşte bu noktada teknik direktörlerimize ve antrenörlerimize büyük sorumluluk düşüyor. Türk futbolu sizlerin yetiştireceği yeteneklerle başarıya ulaşacak. Bu yolda size ihtiyacınız olan desteği sunmak için, Fatih Hocamızın öncülüğünde önemli çalışmalara imza attık. Öncelikle teknik adamlarımızın adil ve şeffaf bir yapıda, kaliteli eğitim alabilmeleri için talimatlarda önemli değişiklikler yaptık" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören: Yabancı değil, yerli kuralı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN