Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrim

TFF, yabancı sınırını kaldırdı. Başkan Demirören, "Yeni kurala; yabancı kuralı değil, yerli kuralı diyoruz" sözleriyle alınan kararı duyurdu

Giriş Tarihi: 6.1.2015
Devrim
Türk futbolunda merakla beklenen "Yabancı" kuralıyla ilgili karar dün açıklandı... Türkiye Futbol Direktörü 'in göreve gelirken sarfettiği "Reform yapacağız" sözleri de bu kararla yerini bulmuş oldu...

TOPLANTI 5 SAAT SÜRDÜ
Yabancı kararı açıklanmadan önce dün saat 14.00'te önce Fatih Terim, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu ile Riva'da bir araya gelerek kararla ilgili son sunumunu yaptı.
Ardından Kulüpler Birliği Vakfı üyelerine karar açıklandı. Yaklaşık 5 saat süren bu toplantının ardından TFF Başkanı , basının karşısına Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı , Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ve İkinci Başkanı Servet Yardımcı ile birlikte çıktı.

10 MİLYON LİRA ÖDÜL VAR

TFF Başkanı Demirören aldıkları kararları şöyle açıkladı: "Futboldaki yabancı sınırında değişikliğe gitme kararı aldık. Bu dönemde yeni kurala yabancı kuralı değil yerli kuralı diyoruz. Değerli hocamız Fatih Terim'le uzun değerlendirmeler yaptık. Kulüplerimizin mali durumlarını inceledik. Takımların kadrosunda 28 lisanslı oyuncu olarak istiyoruz. Bunların 14'ü yerli, 14'ü yabancı olacak. Bunlardan ikisine altyapı zorunluluğu koyuyoruz. 11 yabancı kadroda olabilecek. Kulübede 18 oyuncunun 7'si yerli, 11'i yabancı olacak. Yedekte 1 yerli kaleci olma zorunluluğu olacak. Bunu kulüplere teşvik olarak koyduk. Tüm bu kurallara uyan kulüplere sezon sonunda 10 milyona liraya varan ödüller vereceğiz."


HERKESİN OLURU ALINDI
İstanbul Başakşehir Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ise yeni kararla ilgili olarak, "Uzun zamandır gündemimizi meşgul eden bu yabancı sınırını sonlandırmış bulunuyoruz. Öncelikle Türk futbolunun her zaman önemsediğimiz bu TFF-Kulüpler Birliği'nin diyaloğu önemliydi. Burada TFF Başkanı ve kuruluna teşekkür ediyorum. Bu noktada çok önemli bir diyalog yaşadık. Hava şartları nedeniyle katılamayan kulüp başkanlarıyla tek tek görüştüm. Hepsinin olurunu aldık. Bu projede emek harcayan Sayın Fatih Terim, TFF Başkanımız ve yönetim kuruluna emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Devrim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN