Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş'ın yeni transferine FIFA engeli

Beşiktaş'ın Alexander Milosevic ile 5,5 yıllık sözleşme imzalaması FIFA talimatına aykırı çıktı!

Giriş Tarihi: 7.1.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 7.1.2015 16:56
Beşiktaş'ın yeni transferine FIFA engeli
Beşiktaş'ın AIK Stockholm'den stoper Alexander Milosevic ile 5,5 yıllık sözleşme imzalaması FIFA talimatına aykırı çıktı!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun uluslararası transferlerde, FIFA talimatının (18.2) geçerli olduğunu kabul etmesi ve FIFA talimatının da bir futbolcu ile maksimum 5 yıllık sözleşme yapılmasına müsaade etmesi (opsiyon dahil), Beşiktaş'ın Milosevic transferi konusunda soru işareti bıraktı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 19.2 maddesinde yer alan "Profesyonel Futbolcuların statüsü ve transferleri" başlığında, "Sözleşmenin süresi en fazla 5 yıl olarak belirlenir. Ancak 18 yaşın altındaki futbolcular ile imzalanacak olan sözleşmelerin süresi üç yıldan fazla olamaz" kuralı ile transferlerin süresi belirlenmiş durumda. Yabancı transferlerde de FIFA talimatının 19.2 maddesini kabul eden (En fazla 5 yıl süreyle sözleşme imzalanabilir) Türkiye Futbol Federasyonu, Beşiktaş'ın Milosevic transferini tescil etmeyebilir. Beşiktaş, 3.5+2 yıl sözleşme imzaladığı Milosevic için tescili için başvurduğunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun sözleşme süresini 3.5+2 yıl olarak değil 3.5+1.5 yıl olarak kabul edebileceği öğrenildi.


FIFA TALİMATI: "Bir kontratın minimum süresi, devreye girdiği günden sezon sonuna kadar, maksimum ise 5 yıllık olabilir. Bunun dışındaki kontratlar, sadece iç hukuka uygunsa yapılabilir. 18 yaşın altındaki oyuncular, 3 yıldan uzun profesyonel kontratlara imza atamaz. Daha uzun bir periyot olmasını sağlayan özel maddeler tanınmaz. (Sporx)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ın yeni transferine FIFA engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN