Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fener'in tufan çıkaracak planı

, değişen yabancı kuralı sonrası için yeni strateji belirledi

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Fener'in tufan çıkaracak planı
Genç yetenek için bir ay önce şansını deneyen ama 'un "12 milyon Euro" yanıtı üzerine geri adım atan Kanarya, elinin güçlenmesine güveniyor. Yerlilerin bonser vis bedellerinin düşeceğini düşünen sarı-lacivertli kurmaylar, Bursaspor'u peşin ödenecek 5 milyon 500 bin Euro karşılığı ikna edeceğine inanıyor.

FIFA'DAN F.BAHÇE'YE TAZMİNAT - TIKLAYIN

1- Bursaspor Başkanı 'nın A SPOR'a yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Bölükbaşı "Fenerbahçe Ozan Tufan'ı resmen istedi. Trabzonspor'un da teklifi var" derken, iki büyük camianın Erkan'dan sonra bir başka oyuncu için de karşı karşıya geleceği düşünüldü. Ancak işin aslının öyle olmadığı anlaşıldı.

FENERBAHÇE RUSYA'YI SALLADI! - TIKLAYIN

2-
BİR AY ÖNCE 12 MİLYON EURO!
transferi, kanadında şöyle gelişti: Yaklaşık 1 ay önce bir Fenerbahçe yöneticisi, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı'nı aradı ve Ozan için ne kadar bonservis istediklerini sordu. Alınan "12 milyon Euro" yanıtı sonrası, Fenerbahçe ile Bursaspor arasındaki temaslar neredeyse başlamadan sona erdi.

WEBO, FENERBAHÇE'DEN AYRILIYOR - TIKLAYIN

3-
FENERBAHÇE ADIM ATAMADI
Hatta yeşil-beyazlı kulübün başkanına sarı-lacivertlilerden meblağın yüksekliği nedeniyle "Bu paraları nasıl isteyebiliyorsunuz? Türkiye'de bu paraları verebilecek bir kulüp yok" şeklinde tepki bile geldi. Ancak Bölükbaşı o dönem fiyattan taviz vermedi ve Fenerbahçe ile transferde hiçbir adım atılamadı.

FENERBAHÇE HOLLANDALI YILDIZIN PEŞİNE DÜŞTÜ - TIKLAYIN

4-
YABANCI KARARIYLA PANİK Mİ?
Fenerbahçe ile Bursaspor arasında o günden beri hiçbir resmi temas olmazken, Bölükbaşı'nın A Spor'da yaptığı Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi rakip durumuna düşürdüğü açıklaması Fenerbahçe kanadını şaşırttı. Bölükbaşı'nın açıklamaları yönetimde "Futbol Federasyonu'nun aldığı yeni yabancı kararı sonrası, bonservis geliri yüzde 80 düştü. Bu nedenle bir an evvel harekete geçip işi bitirmek istiyorlar. O nedenle panikle yapılmış bir açıklama" şeklinde yorumlandı.

5- UZAKTAN İZLENİYOR
Fenerbahçe Ozan'ı istiyor. Ancak 12 milyon Euro bonservis verilecek bir maddi durum elbette ki yok! Sarı-lacivertli yöneticilerin, Ozan transferi için devre arasının son günlerine kadar uzaktan izleme kararı aldığı, yabancı kararı sonrası fiyatların oturmasının beklendiği bildirildi.

6- 3 KİŞİ ÖDEYECEK
Bursa kanadından fiyatı düşürme yönünde bir hamle gelme ihtimaline karşın hazırlıklar da yapıldı. Yöneticiler bu durumda Ozan Tufan'ın bonservisini kendi aralarında toplayacakları paradan karşılayacak. Başkan Aziz Yıldırım, İsfendiyar Zülfikari, İlhan Ekşioğlu gibi isimler bu transferin bonservis maliyetini üstlenecek.

7-
İDDİA: 5.5 MİL YON EURO PEŞİN
F.Bahçe yönetiminin bu oyuncu için kafasında 5.5 milyon Euro gibi bir rakam belirlediği ve fiyatın bu seviyelere inmesi durumunda yeniden harekete geçilebileceği kaydedildi. Bu paranın transferin bitmesiyle peşin olarak ödenmeye hazır olduğu da bir başka ciddi iddia.

BİR GÖRÜŞ

GÜRCAN BİLGİÇ

Fiyatı düşecek

Ozan Tufan sadece büyük kulüplerin değil Avrupa'nın da büyütecinde. İki yönlü bir orta saha oyuncusu olduğu için değerli. Bu nedenle kulüpler yatırım yapmak amacıyla yüksekte olabilirler. Yabancı sayısı kısıtlıyken Ozan'ın değeri çok daha fazlaydı çünkü onun gibi olan Türk oyuncu sayısı çok az. Fakat yeni düzenle birlikte Ozan'ın belki futbolculuk değeri kaybolmadı ama bonservis piyasası düştü. Çünkü genç futbolcu her zaman riskli yatırımdır. Bursaspor belki 6-7 milyon Euro karşılığı Ozan'a Türkiye'de müşteri bulabilirdi ama şimdi zaten krizde olan büyük kulüpler bu rakama gelemezler. Şimdiki şampiyonluk mücadelesinde Ozan, gittiği takımda farklılık yaratabilir. Bu yüzden şu anda bonservis olarak maksimum düzeyde. Fakat sene sonunda alternatifleri olacağı için fiyatı ona göre azalacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fener'in tufan çıkaracak planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN