Psikolojik savaş

Ara in tek konuşulan konusu ... Eskişehir'den 500 bin Euro'ya serbest kalır sözü alan yıldız futbolcu, ile anlaştı. 2 milyon 250 bin Euro bonservis verip transferi KAP'a bildirdi. Erkan"Psikolojim bozuldu" raporu alıp kulübe gönderdi ve kampa katılmadı Başkanı Mesut Hoşcan kamuoyu tepkisinden çekindiği için bu transferin bir an önce sonuçlanmasını istiyor. Futbol kamuoyu ise arapsaçına dönen film gibi transferin finalini bekliyor

Giriş Tarihi: 15.1.2015
Psikolojik savaş
Erkan Zengin'in Fenerbahçe serüveni

F.BAHÇE'NİN KOZU ERKAN


vakasında Fenerbahçe cephesinde Eskişehir yönetimine kızgınlık hakim... Sarı-lacivertliler, futbolcuya verilen sözü tutmaması nedeniyle Eskişehir Başkanı Mesut Hoşcan ile irtibatı keserken, tam anlamıyla köşeye çekildi ve beklemeye geçti. 'dan alınan izin dahilinde Erkan ile görüşen ve anlaşan, Hoşcan'ın istediği 500 bin Euro'yu da ödemeyi kabul eden yönetim, kendilerinin devreye girmesiyle fiyatın arttığını belirterek, hiçbir şekilde 500 binin üzerine çıkmayacaklarını ifade ettiler. , Erkan ile yaptığı görüşmede de bunu dile getirip "500 bin Euro'yu ödemeye hazırız. Bu rakamın üzerine asla çıkmayacağız" ifadelerini kullandı. Eskişehir cephesinin "2 milyon 250 bin Euro'yu siz verin, Erkan'ı size verelim" önerisini de reddeden F.Bahçe, şu anda tamamen "Bu iş 500 bin Euro bonservis ve 800 bin Euro Erkan'ın alacaklarıyla olur. Bunun dışında transferden çekiliriz" stratejisini izliyor. Erkan'ın kendilerini istemesi en büyük kozları.

ERKAN ZENGİN: FENERBAHÇE'YE SÖZ VERDİM - TIKLAYIN

Erkan Zengin'in serüveni

MENAJERİ KAFA KARIŞTIRIYOR

Eskişehirspor ile anlaşan Trabzonspor, Erkan Zengin'i ikna etmeye çalışıyor. Futbolcunun Türk menajeri Hakan Şirin'in kafaları karıştırması in gerçekleşmesine engel oluyor. Trabzonspor'un KAP'a yaptığı, "Erkan Zengin ile görüşmelere başladık ve Eskişehirspor ile 2 milyon 250 bin Euro karşılığında anlaşma sağladık" açıklamasından sonra gözler futbolcuya çevrildi. F.Bahçe'yi istediğini açıkladığı iddia edilen Erkan'a taraftarların bir bölümü tepki gösterirken, yönetim bu açıklamalarının gerçek olup olmadığını araştırmaya başladı. Teknik direktör Ersun Yanal ileride Cardozo'yu daha çok topla buluşturmak için bu futbolcuda ısrarcı. Futbolcuyu F.Bahçe'ye vermeye çalışan menajer Şirin'i dikkate almayan Trabzonspor, oyuncunun yabancı uyruklu menajeri ile temasta. Erkan Zengin'e Fenerbahçe'den daha yüksek bir ücret teklif eden Trabzonspor kulübü, beklemeye çekildi. Bu arada Eskişehir başkanı Mesut Hoşcan da tecrübeli oyuncunun F.Bahçe'de oynamak istediği iddialarını dün yalanladı ve "Erkan Zengin bir iki gün içinde Trabzonspor'a imza atacaktır" ifadesini kullandı.

"ERKAN ZENGİN TRANSFERİ 2 GÜN İÇİNDE BİTER" - TIKLAYIN

İKİ GÖRÜŞ

GÜRCAN BİLGİÇ: Futbolcu köle değildir!


Sözleşmesi devam eden bir oyuncuyu almak istiyorsanız önce kulübü ile anlaşmak zorundasınız. Erkan'daki süreç de budur. Aynı Mehmet Topuz transferinde F.Bahçe'nin gidip önce Kayserispor ile anlaşması ve Beşiktaş forması giymesine rağmen Topuz'un transferinin Kadıköy'e gerçekleşmesi gibi... Oyuncular elbette köle değiller, Profesyonel şartlarda imzaladıkları sözleşmenin gereğini de yerine getirmeliler. Erkan Zengin'i kimse istemediği bir kulübe gönderemez. Ama futbolcu da Eskişehir kulübüne karşı makul bir neden yoksa yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda. Yaşadıklarımızdan çıkardığımız sonuç Erkan'ı, Trabzonspor'un bir şekilde ikna edeceği. F.Bahçe bu bonservis bedelini ödeyecek olsa zaten masanın bir tarafında otururdu.

İSKENDER GÜNEN: Trabzon'a yakışan bir tarz değil!

Bu konuda daha önce yazdığım yazımda da belirttiğim gibi "Transfer yaptım" demek için transfer yapılmaz. Öncelikle akıllara şu sorunun gelmesi lazım; Erkan Zengin'e şu an Trabzonspor'un gereksinimi var mı?.. Bana sorarsanız yok... Fakat yine her zaman olduğu gibi kadronuzda nokta transfer değil, sizi mali yönden de güç duruma sokacak olan anlamsız bir transfer politikası ısrarcı bir biçimde sürdürülüyor. Trabzonspor gibi bir takımda oynamak istemeyen ve bunu sürekli dile getiren bir oyuncuyu transfer etmek için bu kadar zaman harcamak, Trabzonspor'a yakışan bir tarz değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Psikolojik savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN