Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li 12 Numara hesabına Twitter yasağı

Kulübü'nün başvurusu üzerine Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi, şike davası nedeniyle hem kulüp hem de kulüp avukatlarına hakaret edildiği gerekçesiyle Twitter'daki taraftarlarının oluşturduğu 12numara.org hesabına erişimin engellenmesi kararı verdi.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 19:49
Fenerbahçeli 12 Numara hesabına Twitter yasağı
Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 19 Aralık 2015'te verilen kararda, "Kamuoyunda şike davası olarak bilinen, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2014/147 ve 2014/226 sayılı dosyalarında, Kulübü şike suçlarından zarar gördüğü için müdahil sıfatıyla yer aldığı, 13 Ocak 2015 tarihinde yapılan duruşmalardan sonra gerek basında, gerekse sosyal medyada Trabzonspor Kulübü ve duruşmaya katılan hukuk ekibine karşı hakaret kampanyası başlatıldığı, özellikle de Twitter.com isimli mikroblog sitesinde bu hakaretlerin yoğunlaştığı, profilinde ' Resmi Taraftar Sitesi' yazan 12numara.org isimli kullanıcının adresinden atılan twitlerin Trabzonspor kulübüne ve hukukçularına ağır hakaretler içerdiği, kulüp ve avukatların hedef alınarak haklarının aranmasına engel olunmaya çalışıldığı tespit edilmiştir" denildi.

ERİŞİMİN ENGELLENMESİ KARARI ÇIKTI

Mahkeme kararının son bölümünde ise şu ifadeler kullanıldı: "İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlara müdahale edilmesi hakkında kanunun, 'içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi' başlıklı 9/1,2,3. maddeleri gereğince, anılan URL adreslerine erişimin engellenmesine karar verilmiştir."

Mahkeme kararının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) gönderileceği öğrenildi.


12. numara.org ise Twitter hesabından kısa süre önce yaptığı açıklamada henüz kendilerine bir mahkeme kararı ulaşmadığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçeli 12 Numara hesabına Twitter yasağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN