Eline diline...

Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım'ı 'hadsizlik yapmakla' itham eden Fikret Orman'a olay yaratacak bir karşılık verdi: "Eline, beline ve diline hakim ol."

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Eline diline...
Beşiktaş ile Fenerbahçe kulüpleri arasındaki gerginlik sürüyor. Dün sarılacivertli kulüpten, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Aziz Yıldırım hakkındaki sözlerine sert yanıt geldi... Orman'a seslenilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Magazin basınından takip ettiğimiz üzere Sayın Başkan'ın 'Gündemde kalmak' gibi bir stratejiye ihtiyacı bulunmamaktadır. Beşiktaş Başkanı'nın, Ünal Aysal'ın Türk Futbolu'nda bıraktığı büyük boşluğu (!) fark edip, bu boşluğu doldurmaya çalışıyor olması bizim açımızdan sorun teşkil etmese de bu üslup sahiplerinin akıbeti tüm kamuoyunun malumudur."

BEŞİKTAŞLI DURUŞU GÖNDERMESİ
"Sayın Başkan'ın dini motifler içeren mesaj vermek konusundaki ısrarını düşündürücü bulmakla beraber merakımız, yürüttüğü bu popülist stratejinin kendi taraftarı ve meşhur 'Beşiktaş duruşu' açısından nasıl değerlendirildiğidir. Kaldı ki din ve ahlak öğretisinde zaten var olan 'Önce eline, beline ve diline hakim ol' felsefesini, kendisine bir kez daha hatırlatır; konu Fenerbahçe ve Fenerbahçe'nin değerleri olduğunda konuşmadan önce, zor olsa da bir kez daha düşünmesini tavsiye ederiz."


ORMAN NE DEMİŞTİ?
F.bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yayın havuzu konusundaki eleştirilerini değerlendiren Fikret Orman şunları söylemişti: "Herkes kendi işine bakmalı. Bunlar Türk futbolunu kavgaya götüren, yanlış şeyler. İslam'ın şartı beş, altıncısı ise haddini bilmek... Bunu da hadsizlik olarak görüyorum. Kardeşi olarak söylüyorum, yaptığı açıklamaları kendi camiasıyla alakalı yapsın. Yoksa biz de F.Bahçe camiasıyla alakalı çok şey söyleyebiliriz. Bu söylediklerimiz F.Bahçe taraftarlarını rahatsız edecek şeylerdir."

GERGİNLİK NE ZAMAN BAŞLADI
Soyunma odası polemiği fitili ateşledi

Fikret Orman ile Aziz Yıldırım arasındaki ilk kriz, siyah-beyazlı takımın maçlarını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanmasına izin verilmemesi nedeniyle çıkmıştı. İki başkan, daha sonra ise 'soyunma odası basma' polemiği yaşadı.
Yıldırım'a cezaevindeyken en büyük desteği veren isimlerin başında gelen Orman 30 Ekim'de, "Kimse bizden hakemlere hakaret etmemizi, soyunma odalarını basmamızı beklemesin. Bu bizim tarzımız değil" diyerek Yıldırım'a gönderme yapmıştı. Yıldırım ise, "Gücün varsa sen de in soyunma odasına" karşılığını vermişti.

HAVUZ TARTIŞMASI ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde de Yıldırım'ın, "Fenerbahçe havuzdan 35 milyon dolar alıyor. 2010'da 125 milyon dolar teklif gelmişti. Arada 80-90 milyon dolar fark var. Bu farkı ya TFF öder ya devlet öder. Yoksa havuz bozulur" sözleri hakkında önce, "Havuzun devamını Anadolu kulüpleri için istiyoruz. Yoksa ayrılsak en çok parayı biz alırız" diyen Orman, Mersin maçının ardından ise, "Yıldırım hadsizlik yapıyor" yorumunda buluşmuştu.

BİR GÖRÜŞ

MURAT ÖZBOSTAN


Süleyman Seba ile husumetiniz mi var!


Türk sporundaki her haberi görevimiz gereği okuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı'ndan yöneticisine ya da profesyoneline kadar bir konuşma yasağı kararı alındı da bizim haberimiz mi yok! Ortalık yine toz duman.. Çok da şaşırtıcı değil aslında.. İkinci yarıya başladık.. Yarış kızıştı.. Ama farklılıklar da var.. Mesala Türk futbolunu yönetenler, "Havuzdan çıkarım" diye tehdit edenlere çıkıp tek kelime etmiyor. Tolgay Arslan transferinde Trabzonspor ve Beşiktaş yöneticileri medya aracılığı ile birbirlerine kılıç çektiler adeta bir düello yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yine ses yok. Beşiktaş Başkanı konuşuyor, ezeli rakibi Fenerbahçe resmi sitesinden Fikret Orman'a öyle bir açıklama yapıyor ki! Şimdi soruyorum aylar önce sorduğum gibi.. Rahmetli Süleyman Seba ile bir husumetiniz mi vardı ki kalkıp bu sezonu ona adadınız. Türk futbolunda etik değerler denince, ilk akla gelen kişi olan Süleyman Seba'nın adını, futbol sezonuna vermekle bütün siyahları beyaz mı yapacağınızı sandınız! Rahmetliyi mezarında artık rahat bırakın. Birbirlerine cevap yetiştiren bu yöneticiler, Süleyman Seba'nın tırnağı olamazlar. Yaklaşan Türkiye Futbol Federasyonu seçimi nedeniyle "Ne şiş yansın ne kebap" diyorsanız Haziran'da çıkacak yangında hepiniz yanarsanız ne olacak? Bizden uyarması!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eline diline...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN