'dan flaş karar

Kulübü Başkanı , borçlarla ilgili yapılan eleştirilere sert yanıt verdi ve 2016 yılı için önemli bir karar aldı.

Giriş Tarihi: 7.2.2015 14:41 Güncelleme Tarihi: 7.2.2015 16:35
Fikret Orman'dan flaş karar
Kulübü'nün 2015 yılı birinci olağan divan kurulu toplantısı başladı.

Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, kulübün artan borcuna dikkati çekti.

Ekonomik konularla ilgili gözden kaçan hususların olabileceğini vurgulayan Karadeniz, mali yönden tarihin en zorlu dönemine girdiklerini belirterek, "Dibe vurduk diyebiliriz" dedi.

Kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören döneminde ekonomik yönden önünü göremediğini vurguladığını hatırlatan Karadeniz, "Talihsizliğime bakınız ki bugün gözlerimi açamadığımı ifade etmek istiyorum. Bazı arkadaşlarım Beşiktaş'ın büyük bir camia olduğunu ve büyük bir güce sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle Galatasaray'ın bizden daha fazla borcu olduğunu söylüyorlar. Bu bizi ilgilendirmiyor" diye konuştu.

Beşiktaş ile Galatasaray kulüplerini karşılaştıran Karadeniz, "Madem ki Galatasaray'ı örnek alıyoruz, rakibimiz, Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borcu da öder, kasada para da kalır. Kuruçeşme Adası'nın 3'te 1'ini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak bile borcumuzun yarısını ödeyemeyiz" ifadelerini kullandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Orman'dan flaş karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN