Kapışma

Beşiktaş Divan Kurulu, Cim Bom'un mal varlığı ekseninde Başkan Fikret Orman ve Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'in söz düellosuna sahne oldu

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Kapışma
Beşiktaş Divan Başkanı Yalçın Karadeniz

'GALATASARAY ADANIN 3'TE1'İNİ TEMİNAT GÖSTERSE İSTANBUL'U ALIR'


Mali yönden tarihin en zorlu dönemine girdik. 'Dibe vurduk' diyebiliriz.
Demirören döneminde ekonomik yönden önümü göremiyordum. Talihsizliğime bakınız ki bugün gözlerimi açamadığımı ifade etmek istiyorum.
Bazı arkadaşlarım, Beşiktaş'ın büyük bir camia olduğunu ve büyük bir güce sahip olduğunu söylüyor. Özellikle Galatasaray'ın bizden daha fazla borcu olduğunu belirtiyorlar. Bu bizi ilgilendirmiyor. Madem ki Galatasaray'ı örnek alıyoruz; rakibimiz Riva'da bin 200 dönüm imarlı arazinin yarısını teminat gösterse borcunu da öder, kasasında para da kalır. Kuruçeşme Adası'nın 3'te 1'ini teminat gösterseler İstanbul'u satın alırlar. Bizim neyimiz var? Bütün mal varlığımızı teminat olarak koysak bile borcumuzun yarısını ödememiz imkansız.

TARİHİMİZİN EN HAZİN DÖNEMİNİ YAŞIYORUZ

Satacak bir şeyimiz yok ve Beşiktaş için artık deniz bitmiştir.
Yönetim kurulu, denetleme kuruluna vermek zorunda olduğu belgeleri teknik arıza nedeniyle veremediğini söylüyor. Yönetim kurulu bunu söylüyorsa tartışacak bir şey yok.
SPK'ya göre anonim şirketin borcu 562 milyon lira. Derneğin borcu daha önceki denetleme kurulu raporlarında 407 milyon lira olarak gösterilmiştir. İkisini bir araya getirirsek kulüp tarihimizin en hazin dönemiyle karşılaşmış olabiliriz. Dünyada hiçbir futbol kulübünde olmayan, 1 katrilyonun (1 milyar lira) üstünde borç var. Sermaye artırımından, şirketin hisse satışından, federasyondan ve bankalardan aldığımız 300 milyonun üstünde para bulunuyor. Giren paraya rağmen borcun 2 sene içinde 2,5 misli artmasının izahı olmalıdır.

STAT İÇİN KASADAN PARA ÇIKMADI, BORÇ NASIL ARTAR?

Başkan Fikret Orman bu durumda stadı gündeme getirmemeli. Başkan, stada bunları verdiğini söylediği zaman, ben de üç ay önceki konuşmasına göre yanıt veririm. Kendisi 35 milyon dolarlık loca sattığını söyledi. Bu, 110 milyon lira yapar. Stada bugüne kadar yapılan masraf budur. Beşiktaş'ın kasasından para çıkmadı. Kasamızdan para çıkmamasına rağmen bu denli borcun artması konusunda gerek yönetim kurulu gerek biz düşünmeliyiz.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kapışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN