Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirören'den flaş "havuz" açıklaması

Başkanı , hiçbir kulübün havuzdan ayrılamayacağını, ayrılırsa maçlarını yayınlatamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 10.2.2015 16:12
Demirören'den flaş havuz açıklaması
Başkanı Yıldırım Demirören, Lig TV'de Şansal Büyüka'nın sorularını yanıtlıyor. Demirören, son günlerde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın havuzdan ayrılmaya yönelik açıklamalarına karşılık, "Hiçbir kulüp havuzdan ayrılamaz. Ayrılırsa maçlarını yayınlatamaz" dedi.

"UEFA'NIN DAYATTIĞI KULÜPLER AVRUPA'YA GİDECEKLER"
Kulüplerin son yıllarda çok borçlandığına dikkat çeken Demirören, "Kulüpler borçlanarak büyümek, taraftarını memnun etmek için mücadele ediyor. Artık gelirler giderleri karşılamıyor. Avrupa da aynı durumda. Mesela, Manchester United. Mali fair-play ile mali durumları kuvvetlendirmemiz lazım. UEFA'nın dayatma yaptığı kulüpler Avrupa'ya gidecek ama PTT ve alt liglerde başka takımlarımız da var. Kendi mali kriterlerimizi koyacağız. Borçlandırma için bir şey diyemem. Ben de yaptım borç. Başka türlü dönme şansları yok ama belli mali kriterlere sokmamız lazım" dedi.

"MAÇI KAYBEDEN FEDERASYONU SUÇLUYOR"
Demirören, "Maç kaybeden federasyonu suçluyor" diyerek, "Türk futbolunu bizler idare ediyoruz. Bunu herkes bilmeli. Bizler veya kulüp başkanları bir camiayı idare ediyor. Söylenen lafın nereye gittiğini iyi bilmemiz lazım. Tabii eksiklerimiz var. Ama biz futbolu tartışmıyoruz, hakemi tartışıyoruz" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirören'den flaş "havuz" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN