Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Küfrü duyduk bize edilmedi!'

Milli kaleci hakaretten PFDK’ya sevk edildi: TFF Hukuk Kurulu, Volkan'ın sözlerini raporuna yazmayan hakem Bülent Yıldırım'dan ek rapor istedi. Yıldırım da, "Küfrü duyduk, bize edilmedi" yazdı

Giriş Tarihi: 10.2.2015
'Küfrü duyduk bize edilmedi!'
Trabzonspor maçı sonrası soyunma odası koridorunda müsabaka hakemlerine yönelik kullandığı sözler nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Volkan Demirel'in sevkinin 42. maddeden yani "hakaretten" yapıldığı belirtildi. Bu da Volkan'ın en az 2 maçta forma giymemesi anlamına geliyor. Milli kalecinin "İki tane o… çocuğunun açıklamalarından etkilenip, maç yönetiyorsunuz. Göz göre göre penaltımızı vermediniz" sözleri temsilcinin raporunda yer alırken, hakem Bülent Yıldırım bu sözlere raporunda yer vermedi. TFF Hukuk Kurulu, Yıldırım'dan ek rapor istedi. Yıldırım, Demirel'in sözlerini yardımcılarıyla birlikte duyduğunu ancak kendilerine söylenmediğine raporunda yer verdi. Ek rapor da PFDK'ya gönderildi.

Ağzı bozuk taraftara 1 yıl men

Türkiye -Kazakistan maçından önce Volkan Demirel'e küfür eden Yusuf Şiringül hakkında açılan davada, Şiringül için 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis ve 1 yıl süreyle seyirden men cezası istendi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen bilirkişi, Şiringül'ün Demirel'e küfür ettiğini tespit etti. Şiringül'ün "hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapsi ve 1 yıl süreyle seyirden men edilmesi istendi. Bilirkişi raporu eksik olduğu gerekçesiyle iade edildikten sonra yeniden yazılan 2 sayfalık iddianamede, Yusuf Şiringül "şüpheli" sıfatıyla, Volkan Demirel ve Türkiye Futbol Federasyonu da (TFF) "müşteki" olarak yer aldı.

BİR GÖRÜŞ: Yusuf Reha Alp

İki maç ceza almalı ama...
"Volkan Demirel'in soyunma odası koridorlarında söyledikleriyle ilgili olarak temsilci ve hakemin raporlarında ne yazdığı çok önemli. Şayet, ettiği küfrün bir muhatabı olduğu yazılırsa alacağı ceza başka olur, "muhatabı yoktu, ortaya edilmiş bir küfürdü" diye yazarlarsa alacağı ceza başka olur. PFDK, uygulamayı bu şekilde yaptı bugüne kadar. Bana göre Volkan'ın ettiği küfrün adresi bellidir. Direkt olarak adını soyadını söylemesine gerek yok. Bu yüzden hakaretten en az iki maç ceza almalı. Ancak PFDK, hakem ve temsilci raporu doğrultusunda değerlendirirse vereceği ceza en fazla bir maç olur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Küfrü duyduk bize edilmedi!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN