Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonspor'un yeni divan kurulu başkanı belli oldu

Giriş Tarihi: 14.2.2015 17:52 Güncelleme Tarihi: 14.2.2015 17:52
Trabzonspor'un yeni divan kurulu başkanı belli oldu

Trabzonspor'da bugün yapılan Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçimini Ali Sürmen kazandı.

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Genel Kurul toplantısı, KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi'nde yapıldı. Başkan Ali Özbak'ın yeniden aday olmadığı kongrede Nadir Saral ve Ali Sürmen yarıştı.

Kongre divan başkanlığına Mahmut Kemal Kumkumoğlu'nun getirildiği kongreye yönetim kurulunu temsilen Asbaşkan Ali Kemal Başaran ile genel sayman Engin Hacısalihoğlu katıldı. Görev süreleri içinde yaptıkları çalışmalara ilgili bilgi veren Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, Trabzonspor'da 18 yılda 34 teknik direktörün göreve geldiğini, A takıma 114 yerli, 79 yabancı oyuncu transferi yapıldığını vurgulayarak, "18 yıl önce borcumuz yoktu. Bu nedenle son 18 yılın değerlendirmesini yaptım. 30 Kasım 2014 tarihli borç miktarı 290 milyon. Şu anki miktarı bilemiyorum ama sanıyorum biraz üzerindedir" dedi.

SÜRMEN: MAKAMIN SAYGINLIĞINI KORUYACAĞIZ

Genel kurulda daha sonra söz alan Divan Başkanlığı adayı Ali Sürmen, hukukçu olarak Trabzonspor'a katkı sağlayabileceğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Göreve seçilmemiz halinde yönetim kurulunun da davet edileceği çözüm toplantıları yapacağız. Divan Başkanlık makamının saygınlığını koruyacağız. Her kişi, kurum ve siyasi görüşe eşit mesafede olacağız. Trabzonspor'un menfaatlerini önde tutan, söz ve davranışların içerisinde duracağız. Kişileri, grupları veya yönetimin görüşleri Trabzonspor'un menfaatlerine aykırıysa, ben ve arkadaşlarımın görüşünün Trabzonspor camiasının menfaatlerinden ve beklentilerinden yana olacağına dair kendim ve arkadaşlarım adına size söz veriyorum."

SARAL: AĞABEYLİK YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM

Diğer başkan adayı Nadir Saral ise, "Tüzüğün çizdiği sınırlar içerisinde ağabeylik yapmaya çalışacağım. İdari, hukuki ve mali yönden iç denetim yapmayacağım. Mali ve hukuki denetlemeyi yapan organlar vardır. Divan başkanı olarak bana tüzüğün verdiği yetkiler dışına çıkarsam iki başlılık olur. Biz bunu yapmayacağız. Eleştirilerimizi ve önerilerimizi asla sokağa dökmeyeceğim" dedi.

Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçildi. İki başkan adayı birlikte oy kullanarak kameralara poz verdi. Trabzonspor Divan Genel Kurulunda 4 sandıkta 1047 üyenin oy verme hakkı bulunuyor.

TRABZONSPOR'UN YENİ DİVAN KURULU BAŞKANI ALİ SÜRMEN OLDU

Trabzonspor'da bugün yapılan Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı seçimini Ali Sürmen kazandı.
KTÜ Osman Turan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Divan Genel Kurulu'nda oy kullanma hakkı olan 1047 üyeden 686'sı oy kullanıldı. Geçerli 683 oyun 345'ini alan Ali Sürmen bordo mavili kulübün yeni Divan Kurulu Başkanı olurken, rakibi Nadir Saral 338 oyda kaldı.
3 yıl süreyle Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı'na seçilen Ali Sürmen, teşekkür konuşmasında, "Hoşgorü içinde geçen bu kongrenin yönetim kongrelerine de örnek olmasını diliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'un yeni divan kurulu başkanı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN