Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 25.2.2015 16:53 Güncelleme Tarihi: 26.2.2015 11:20
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Fenerbahçe – Akhisar maçındaki yorumları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye'de ne televizyonlarda ne de gazetelerde bu yorumlar yapılmıyor. Teknik direktör yorumu yapılmıyor zaten. Oraya çıkanlar hakemleri anlatıyorlar, pozisyonları anlatıyorlar. 'Futbolcu orada değil, burada olmalıydı.' Bütün görüntüleri elinde bulunduran yayın tekeli Maraton'u gene bu hafta izledim ne oluyor ne bitiyor diye. Çıldırdım ya! Orada Şansal gibi, Tümer gibi, Mustafa gibi adam oturuyor ve oyunun taktik – teknik tartışması yapılmıyor. 'İki santim ofsayt mıydı, o pozisyon olur muydu, sarı kart çıkmalı mıydı, çıkmamalı mıydı.' İki saat bunları konuşuyorlar. 'Top ortalanırken stoperin durduğu yere bak, bilmem kimin durduğu yere bak.' Yahu sanane. Bunları antrenmanda talebelerine yaptır. Fener – Akhisar maçını izlemiş bir seyirci olarak ben senden Egemen'in durduğu yer doğru muydu, yanlış mıydı onun analizini istemiyorum. Maçın bana bir genel analizini yap. Konuş bakalım önce bu tribünler neden boş? Konuş bakalım Fenerbahçe'nin yaptığı değişiklikler nedir, doğru mudur, yanlış mıdır?
Bilic sahaya çıkardığı takımda yaptığı birtakım işlerle herkesin aklını karıştırıyor. Bu konuşulup tartışılmıyor. Kimilerine göre Biliç, Beşiktaş'ı sattı. Bana sorarsan en doğru işleri yaptı. Ama görüşler bu kadar zıt olunca bunu bir tartışmak lazım. Bunlar tartışılmıyor. O zaman Mustafa Denizli sen orada niye oturuyorsun ya! O zaman oraya Erman Toroğlu ya da Marcus Merk'in yerine bir tane eski hakem Bülent Yavuz'u koyarlar. Yani hakem kararları tartışılacaksa oraya bir hakem lazım. Ne Tümer ne de Mustafa Denizli lazım. Mustafa Denizli'nin oturduğundan beri bir tane doğru dürüst teknik analizi yok. Yani Şansal zorluyordu aslında Beşiktaş maçı için 'Hocam Liverpool maçı ne olur?' dedi. Avrupa'ya karşı en iyi maçları oynamış hocalardan bir tanesi. Şöhret yapmış bu konuda. Sana bırakmış sözü. Al, anlat. Ama senin kafanda teknik direktörlük olunca, senin kafanda yeniden bir teklif alıp sahalara dönmek olunca o zaman 'Ben kimseyi kırmayayım. Beşiktaşlılar gücenmesin, Fenerliler gücenmesin, Galatasaraylılar gücenmesin…' diye düşünüyorsun. Mustafa Denizli orada tam bir eyyamcı. Ben 40 yıllık arkadaşımı tanıyamıyorum.

Özge AYDIN - Bora EĞRİÇAYIR /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN