Hakemler her zaman her yere giderler!

MHK Başkanı, "Görevde olduğum sürece bu böyle olacak" derken, Yankaya'nın tekrar F.Bahçe maçı yönetmesi için de açık kapı bıraktı

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Hakemler her zaman her yere giderler!
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Lig TV'de katıldığı Futbol Gündemi adlı programda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Özgür Yankaya bir daha Kadıköy'e gelemez" sözlerinin hatırlatılıp, "Yankaya bir daha Kadıköy'e gidecek mi?" sorusuna "Her hakem her zaman her yere gider. Görevde olduğum sürece bu böyle olacak. Eğer her kulüp 'O gelmesin, bu gelmesin' derse maçları yönetecek hakem bulamayız" şeklinde konuştu.

YANKAYA'NIN NOTU 8.2 DEĞİL

Yıldırım'ın Yankaya'nın 8.2 not almasına tepki gösterdiğini hatırlatan Namoğlu, "Puanını söylemeyeceğim, ama 8.2 doğru değil. Dördüncü hakem, Yankaya'ya 'at' demiyorsa da 'kart' şeklinde bir şeyler söylüyor. UEFA talimatlarına göre, hakemin görüş alanındaki pozisyona 4. ve yardımcı hakem karışamaz. Talimat dışı" dedi.

YANKAYA'NIN HAREKETİ REFLEKS
Namoğlu, Gaziantep'te G.Saray'ın golü esnasında ayağını savuran Özgür Yankaya'nın hareketini de "Özgür'le konuştum. 'Dönüş halindeyken bir refleksti' dedi. Bu da doğal" diye yorumladı.

SIFIR HATA İSTİYORLAR AMA İMKANSIZ!
Avrupa liglerinde yapılan bazı hakem hatalarını gösteren Namoğlu, "Her yerde hata oluyor. Biz bunları minimuma indirmeye çalışıyoruz ama sıfır hata isteniyor. Bu mümkün değil" dedi.

BEŞİNCİ HAKEMLER VERİMLİ DEĞİL
Namoğlu, 5. hakem konusunda da ise beklenilen verimi alamadıklarının altını çizerek, "Türkiye'de bu çok tartışma konusu oldu. Ben de yeni sezonda gözden geçirilmesi kanaatindeyim" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakemler her zaman her yere giderler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN