Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 17.3.2015 17:14 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 02:18
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Galatasaray ile devam edelim isterseniz. Sarı kırmızılılar Fenerbahçe yenilgisinden sonra Başakşehir ile karşılaştı ve 2-0 öne geçtiği bir maçta Hamza Hamzaoğlu'nun yaptığı taktik hatalar ile sahadan 1 puanla ayrıldı. Hamzaoğlu'nun kadro seçimi ve maçın geneli ile ilgili neler söyleyeceksiniz?
Türkçe'de 'Pişmiş aşa soğuk su katmak' diye bir laf vardır. Hamza Hoca pişmiş aşa soğuk su katmadı, pişmiş aşa neyi kattığını söylemeye benim terbiyem müsaade etmiyor. Ama bu yazıyı okuyanlar anlayacaklardır ne kattığını! Herkes gördü zaten. Dünyanın hiçbir hocası böylesine bir intihar hamlesi yapamaz. Şimdi, geçen haftaki konuşmamızda ben 'Hamza Hoca Galatasaray'ı kanatlardan oynar bir hale getirdi ve bunun sonucunu alarak ne kadar gerilerden 4 puan öne geçti ve Fener maçında intihar ederek bu kanatları birden ortadan kaldırdı. Sağdan Bruma'yı, soldan Yasin'i kesti ve Fener'e karşı ne hikmetse başka bir takım başka bir oyun ortaya çıktı' dedim. Başakşehir maçı başladı... Sabri sağdan kesti, 1-0. Yasin soldan kesti, 2-0. Ben de oturduğum yerden bağırdım 'Geçen hafta Fener maçında böyle oynasaydın, gördün mü hocam kanatlar neymiş' diye. Arkadan, Sabri sakatlandı ve ikinci yarıya çıkmadı. İkinci yarının görüntüsü şöyle; o iki kanattan yüklenen Galatasaray'ın sağ kanadı Tarık'ın girmesiyle çöktü. Bruma zaten dengesiz oynuyor ama Bruma'nın bütün eksiklerine rağmen Bruma – Sabri – Selçuk üçgeni iyi çalışıyordu. Ama Bruma çok gelecek vadeden oyuncu. Maçtan Sabri çıkınca sağ kanat durdu. Galatasaray sol kanattan sadece yengeç gibi oynamaya başladı.
Yani, ikinci yarıda Yasin'in çıktığı dakikaya kadar Hamza maçı seyretsin, Galatasaray'ın sağdan bir tek akını yok. Bütün akınlar soldan. Dedi ki 'Yok! Sağdan akın yokken soldan da akın yapılmaz. Ben şu Yasin'i de oyundan alayım.' Bunu 'Ben hata yaptım. Özür dilerim' lafı geçiştirmez. Orada söylenecek doğru laf şu 'Ben Galatasaray'ı sattım. Ben bu Galatasaray'ı yönetmeye layık değilim. Ben bu işi bırakıyorum.'

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN