Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargıtay'dan kötü haber

Yargıtay, yerel mahkemenin yönetimin görev süresinin uzatılması kararının iptalini onadı. Trabzonspor avukatı Fuat Göktaş "Şu an kongre süreci yok" dedi

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Yargıtay'dan kötü haber
Yargıtay Trabzonspor'un 2013 Mayıs ayında İbrahim Hacıosmanoğlu'nun başkan seçildiği kongrede yönetimin görev süresiyle ilgili ek maddenin iptaline karar veren yerel mahkeme kararını onadı. "Kongre yapılmalı" anlamına gelen bu kararının ardından konuyla ilgili konuşan Trabzonspor Avukatı Fuat Göktaş, "Trabzonspor'un seçim sürecine götürüleceği söylentileri gerçek dışıdır. Kongre kararı almayı düşünmüyoruz" diye konuştu. Yargıtay'ın bu kararına bordo- mavili ekibin düzeltme talebi hakkı bulunuyor. Ancak Yargıtay düzeltme talebine olumsuz yanıt verirse, mevcut yönetimin görev süresinin dolduğuna dair yerel mahkemenin verdiği karar kesinleşecek ve Trabzonspor 45 gün içinde kongreye gidecek. Bordomavililerin düzeltme talebi ve Yargıtay'ın bu itiraza cevabı ile süreç Nisan ayını bulacak. Yargıtay nihai kararını açıkladıktan sonra ise karar taraflara tebliğ edilecek. Kulüp bu tebliğ sonrasında 1.5 ay içinde kongre kararı almak zorunda. Yönetim kongre kararı alma konusunda direnirse Dernekler Kanunu devreye girecek ve kayyum atanacak.

Çözüm toplantısı 4 Nisan'da
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, 4 Nisan'da kulübün sorunları ve çözüm önerileri için geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını söyledi. Trabzonspor'un sorunlarını her kesimin görüşlerini de alarak masaya yatıracaklarını belirten Sürmen, "Camia siyah-beyaz olarak ikiye ayrılmış durumda. Gri yok. Biz kişilerin değil, her kesimin, 'Trabzonspor'un divan kurulu' olarak görev yapacağız" dedi. Sürmen, kulüp için yeni bir tüzük yapmak istediklerini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay'dan kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN