Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 17:20 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 13:38
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
Fenerbahçe - Beşiktaş maçında Kuyt sakatlanınca İsmail Kartal, Bekir'i oyuna almak istedi ancak Mehmet Topal ile Emre, Kartal'ın yanına gelerek konuştu ve Bekir değil, Diego oyuna dâhil oldu. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Ben orada aynı fikirde değilim. Kuyt'un çıktığı yerde Bekir İrtegün oyuna girer mi? Kendi sahanda Beşiktaş'a karşı oynuyorsun, forvetin çıkmış Bekir İrtegün girecek. Bekir İrtegün ne? Savunma oyuncusu. Kuyt'un yerine savunma oyuncusu olarak Bekir İrtegün'ü sağ beke koyacak, Mehmet Topuz'u ileri sürecek. Akla gelen en mantıklı şey o. Çünkü Egemen'i ileri süremez Bekir'i oraya alıp, Caner'i ileri süremez Bekir'i oraya alıp, Alves'i ileri süremez Bekir'i oraya alıp. Mehmet Topuz gözüküyor. Mehmet Topuz, Gökhan'ın yerini doldurmuş bir defa orada iyi oynuyor. Zaten orası eğreti olarak Mehmet Topuz'a verilmiş daha da eğreti bir hale getirmek intihar olur. Mehmet ile de dikiş tutmuş. Bana sorarsanız İsmail Kartal, Diego'yu çağırdı. Diego üçüncü değişiklik hakkı. Üçüncü değişiklik hakkını kullandığı zaman teknik direktör, geri kalan bütün ısınan oyuncuların kulübeye dönmeleri, o üzerlerindeki yeleği çıkarıp normal eşofmanlarını giymeleri kural. Diego'nun Kuyt'un yerine gireceği anlaşıldıktan sonra Bekir gelip kulübede üstündeki yeleği çıkarıp oturacak. Gördüğümüz sahne bu.

Ben öyle yorumluyorum. Çünkü Kuyt çıkmışken Saraçoğlu'ndaki bir maçta üstelik de rakibinden 4 puan gerideki Fenerbahçe'nin Bekir'i alması intihar. Bu kadar aptal ve bu kadar gerizekalı bir adam Fenerbahçe'ye antrenörse yani helal olsun. Onun için ben ki İsmail Kartal'ı en çok eleştiririm, katiyen böyle düşünmedim. Bana hemen 'Abi bak' dediler 'Yok oğlum. İsmail, Bekir'i sokar mı?' Ama hepsi dönmek zorundalar. Kameraman Bekir'i gösterdi. O arada da İsmail Kartal, Mehmet Topal ve Emre ile bir şeyler konuşuyorlar.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM
ARKADAŞINA GÖNDER
Hıncal Uluç ile haftanın gündemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN