Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Ömer Toprak yorumu

Türkiye Futbol Direktörü ve oyunculardan Caner Erkin basının sorularını yanıtladı

Giriş Tarihi: 27.3.2015 20:19 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:42
Fatih Terim'den Ömer Toprak yorumu
Türkiye Futbol Direktörü ve oyunculardan Caner Erkin, Hollanda maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İŞTE TERİM'İN SÖZLERİ...
Ömer Toprak'ın a gelmemesi ile ilgili konuşan Terim, "Böyle şeyler oluyor, olmamasını diliyoruz ama oluyor. Onun milli takımımıza yansımaması için, herkes el birliğiyle bu krizi doğru yönettiği kanaatini taşıyorum. Özellikle söylemek istediğim bir şey; bir kaç tane konu vardı. Bir tane değil. Ben Ömer'in de burada olmasını isterdim. Niyetimi de açıkça belirtmiştim. Dünyanın her yerinde böyle bir hakkı vardır. O da aynı şeyi düşünmüştüm. Burada çok da fazla bir konu olmadı açıkçası. Hakan da iyi bir çocuk. Gökhan da her zaman özür diledi. Burada kulüp gözetmeksizin çalıştığımız, uzun yıllar sonrasında herkesi ay yıldız altında toplamaktır. Bunun için herkese gerekli anlayışı göstermeye çalıştık" sözlerini kullandı.

"BÖYLE ZAMANLARDA İYİ REFLEKS GÖSTERİYORUZ"
"Bir gerçeği ortaya koymak lazım. Dünya 3.'sünden bahsediyoruz. Çok yakın zamanda alınan bir başarı var ve Hollanda Futbolu diye bir kavram da var. Önemli ve güçlü bir rakiple oynayacağız. Hollanda da Çek Cumhuriyeti'yle oynadı. Biz de Çekler'le oynadık. Biz müthiş oynamışız. 10 pozisyona girmişiz. Biz sadece İzlanda'ya karşı kötü oynadık. Bunu da maç sonrası söyledim. Hollanda iyi bir takım. En az onlar kadar mücadele etmelisiniz. Sahada bir şeyler yapacaksınız. Biz böyle zamanlarda iyi refleks gösteriyoruz. Umarım o refleksi gösterebiliriz. Bulunduğumuz yer oyunumuzun hakkı değil. Ben bu maçı böyle algılıyorum. Güçlü bir rakip. Amsterdam Arena'da daha da güçlü olacaktır.

"TÜRK TAKIMI KORKUYOR ANLAMI ÇIKMASIN"

"Ben Hollanda'nın önemli bir rakip olduğunu söylüyorum. Dünyadaki en önemli takımlardan olduğunu söylüyorum. Ama buradan Türk takımı korkuyor çekiniyor manası çıkmasın. Bizim de bulunduğumuz yer daha yukarısı olmalıydı. Robben tamam eksik ama Vlaar falan derseniz Ömer Toprak da eksik bizde. Robben'i anlarım ama onun dışındakileri eksik sayarsanız diğer oyunculara ayıp etmiş olursunuz. En güçlü olduğumuz zamanda bile futbol ciddiyeti içerisinde rakibe yaklaşmamız en doğrusu. Hollandalı arkadaşlar da aynı şeyi yapıyorlardır"

"İKİMİZİN BİR TEK İSTİKRARI VAR"
"Türkiye'nin bu galibiyete çok ihtiyacı var. Bundan sonraki maçlarda çok şeyler olacak. Bir de bunun Türkiye ayağı var. Bu maçlardan sonra Türkiye'de Hollanda ile oynayacağız. Eğer fikstür küçük de olsa avantajsa bunu da kullanmamız gerek. Tabii ki Hollanda gücüyle her şeyi telafi edebilir ama bu grupta edemeyebilir. İkimizin bir tek istikrarı var. Hollanda da Çekler'e ve İzlanda'ya yenildi. Biz de yenildik. Benziyoruz."

"MATEMATİK OLARAK ŞANSIMIZ VAR"
"Matematik olarak şansımız var. Tamam diyecek halimiz yok. Kura çekildiği zaman da söyledim garip bir grup. Çok şey olabilir diye. Kaybedersek çok şey gitmiş olur ama onun dışındaki sonuçlar bizi ileriye götürür."

"HER YERDE DİKKATLİ VE ZEKİCE OYNAMALIYIZ"
"Burada Hollanda ile oynamak kolay bir şey değil. Hiçbir zaman korkuyla, ürkeklikle, savunmayla yapacağımız bir şey değil bu. Oynarız kaybederiz kazanırız. Onlar seyirciyle oyuna iyi başlamak isteyeceklerdir. Bizim de dikkatli olmamız gerek. Gerek defans, gerek hücum, gerekse her yerde dikkatli ve zekice oynamalıyız."

HIDDINK'İN MAÇLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ İÇİN...
"Hiddink'in cevabını iyi bir analiz olarak görüyorum. Haklı olabilir. Olay sadece Holland amaçı değil. Sonuçta bu maç onlar için hayati bir maç değil. Hiddink genel bir analiz yapmış. Bu maçtan alınacak 3 puanın diğerleriyle yaklaştırabileceğiyle ilgili bir analiz yapmış."

CANER: "KAZANAMAYACAĞIMIZ MAÇ YOK"

İlk olarak sözü alan Caner Erkin; "Biz buraya puan ve puanlar almak için geldik. Hollanda'yı yendiğimizde her şey değişecek. Bizim için de, grup için de... Kaybetmek hiç bir zaman aklımızdan geçmiyor. Dediğim gibi puan ve puanlar için geldik. Kamp sürecimiz çok iyi geçti. İyi hazırlandık maça. Konsantrasyonumuz üst seviyede. Hollanda maçından alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz. Her maçta birlik beraberlik lazım. Milli Takımımızda her zaman birlik beraberlik var. Fatih Hoca'nın olduğu yerde de bu durum vardır. Bir olduğumuz zaman kazanamayacağımız maç yok. Ben böyle düşünüyorum." dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Terim'den Ömer Toprak yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN