Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekiniyoruz manası çıkaran yanılır

"Hollanda'nın önemli rakip, dünyanın önemli takımlarından birisi olduğunu vurguluyorum. Ancak buradan Türk Milli Takımı korkuyor, çekiniyor manası çıkaranlar yanılırlar."

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Çekiniyoruz manası çıkaran yanılır
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hollanda karşılaşması öncesi düzenlediği basın toplantısında A Milli Takım ve çevresinde gelişen tüm olaylara samimi açıklamalarla yanıt verdi. İki takım açısından kritik bir karşılaşma olacağının altını çizen Terim, Hollanda'nın Brezilya 2014'ü üçüncü tamamladığını hatırlattı ve karşılaşmaya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

1
GEREKTİĞİNDE REFLEKS GÖSTERİYORUZ

"Dünya üçüncüsünden bahsediyoruz. Hollanda futbolu diye bir kavram var. Hollanda'nın önemli rakip, dünyanın önemli takımlarından birisi olduğunu vurguluyorum. Ancak buradan Türk Milli Takımı korkuyor, çekiniyor manası çıkaranlar yanılırlar. Biz gerektiğinde gerekli refleksi gösterebiliyoruz."

2
TÖRE ÖZÜR DİLEDİ, ÖMER GELSEYDİ

Terim, Ömer'in milli daveti geri çevirmesi üzerine yeniden alevlenen 'silah çekme' olayı hakkında ise, "Bu krizi doğru yönettiğimiz kanaatini taşıyorum. Ömer'in de gelmesini isterdim ama özgür iradesi. Hakkıdır. Gökhan Töre de her zaman özür diledi, 40 kez özür diledi. Görevimiz herkesi ay-yıldız altında toplamaktır. Burada iki renk var: Kırmızı ve beyaz" dedi.

3
İKİMİZİN TEK İSTİKRARI VAR!

Terim, Hollanda ile Türkiye'nin durumunu ise ilginç sözlerle dile getirdi: "Türkiye'nin bu galibiyete çok ihtiyacı var. Küçük de olsa fikstür avantajını değerlendirebiliriz. Hollanda gücüyle telafi edebilir ama bu grupta edemeyebilir. İkimizin bir tek istikrarı var: İkimiz de Çekler'e ve İzlanda'ya yenildik."

NOT İNTERESTİNG MÜDAHALESİ!
Terim, Bilic ile Emre arasında yaşananlara ilişkin yaptığı açıklamaları, Flemenkçe'ye çevirmeye hazırlanan tercümana yaptığı müdahale ile güldürdü. Terim, tercümana, "Not interesting (ilginç değil)" çıkışında bulundu.

EMRE'NİN SURATINA SÖYLEDİM!
"Hala Ömer'i, Hakan'ı, Emre'yi konuşuyoruz. Statta olan statta kalmalı. Bu kesinlikle Emre'yi haklı gördüğüm anlamına gelmez. Tavırlarını tasvip etmediğimi suratına söyledim. Ancak Emre'yi linç etmeye gerek yok. Bir meslektaşıma yapılanı tasvip etmem beklenemez."

SNEİJDER: GOL ATARSAM SEVİNİRİM
İki yıl sonra tekrar Hollanda kaptanı olan Wesley Sneijder, hocası Hiddink ile basının karşısına çıktı. Galatasaray'ın maestrosu, milli karşılaşma için, "Hazırız ve kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Türk halkının bana duyduğu sevgi karşılıklı. Türkleri ve kulübümü çok seviyorum ama bu maç bizim için çok önemli ve duygularımızı ayrı tutmamız gerekiyor. Gol atarsam tabii ki sevirinim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekiniyoruz manası çıkaran yanılır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN