"Prandelli ile devam edelim dedik ama"

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, yönetimde yer aldıkları 5 aylık dönemde ellerindeki imkanlar çerçevesinde başarılı bir yönetim sergilediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:41 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 12:41
Prandelli ile devam edelim dedik ama
Sarı-kırmızıl kulübün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen 2015 yılı olağan mali genel kurul toplantısında konuşan Yarsuvat, yönetime geldikleri günkü şartları ve bugünkü durumu değerlendirdi.

Kendilerinin 25 Ekim 2014 tarihinde yapılan olağanüstü bir genel kurulla göreve geldiklerini hatırlatan başkan Yarsuvat, "O tarihte, yönetimde bulunan arkadaşlarımız sebebini bilmediğimiz şekilde bırakıp gittiler. Galatasaray'ın kimsesiz olmadığını bildiğimiz için bu göreve talip olduk. Camia içinde durumun iyi olmadığı, başarısız olunacağı söylentileri yayılmıştı. Biz bunlara kulak vermedik. Bildiğimiz yolda devam ettik. Fena da yapmadık" dedi.

Galatasaray'ın sportif branşlarında başarıyla mücadele verdiğini kaydeden Yarsuvat, şöyle konuştu:

"İki bine yakın sporcumuz var. Bütün amatör sporları beslemek, kalkındırmak zorundayız. Çünkü Galatasaray büyük bir kulüp. Galatasaray bir anonim şirket gibi yürütülemez ve yürütülemediği de görüldü. Kulübün yönetimine talip olan kişilerin, sanki kendi işlerinde çalışıyormuş gibi, kendilerine ait bir kulüpmüş gibi, kendilerine ait bir anonim şirketmiş gibi çalışmaları lazım. İşleri; dışarıdan getirilen, profesyonel denen kişilere bırakıp, sadece ayda bir toplanarak uzaktan kumandayla bu kulübü idare edemeyiz."

ARKADAŞINA GÖNDER
"Prandelli ile devam edelim dedik ama"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN