Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünal Aysal ve Duygun Yarvusat yönetimleri...

Giriş Tarihi: 28.3.2015 21:58
Ünal Aysal ve Duygun Yarvusat yönetimleri...

Ünal Aysal! Genel Kurul toplantısında önemli açıklamalarda bulundu Fenerbahçe'ye göndermelerde bulundu. Mali Genel Kurul'da Aysal ve Duygun Yarvusat dönemleri oy çokluğuyla ibra edildi.

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda Duygun Yarsuvat ve Ünal Aysal dönemleri oy çokluğuyla ibra edildi. Galatasaray Spor Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda Ünal Aysal dönemi oy çokluğuyla ibra edildi.

Galatasaray Spor Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda Duygun Yarsuvat dönemi oy çokluğuyla ibra edildi. Ünal Aysal yönetimi, Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurulu'nda oy çokluğuyla mali ve idari yönden ibra edildi. Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Duygun Yarsuvat yönetimi mali ve idari yönden ibra edildi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen kongrede, 2014 yılı için Ünal Aysal ile Duygun Yarsuvat'ın başkanlık dönemleri ayrı ayrı ibraya sunuldu. Üyeler, yılın ilk 10 aylık bölümünü kapsayan Aysal ve son 2 ayını kapsayan Yarsuvat dönemlerini hem mali hem de idari yönden ayrı ayrı ibra etti. Ünal Aysal döneminin ibra oylaması sırasında genel kurulun divan heyeti oldukça zorlandı. Olumlu ve olumsuz yönde oy kullananların sayılarının belirlenmesinde sıkıntı yaşanınca, salonun bir tarafına olumlu yönde oy kullanacakların, diğer tarafına ise olumsuz oy kullanacakların geçmesi istendi. Daha sonra oylamayı kontrol eden divan başkanlığı, Aysal yönetiminin hem mali hem de idari yönden ibra edildiğini açıkladı.

Yarsuvat döneminin oylamasında ise büyük bir çoğunlukla olumlu oy kullanıldı ve sıkıntısız bir ibra süreci gerçekleşti. Genel kurulda son oylama ise Denetleme Kurulu için yapıldı ve bundan da ibra çıktı. İbra oylamalarının ardından sırayla kürsüye gelen Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat, üyelere teşekkür etti.

AYSAL'DAN AÇIKLAMALAR

Ünal Aysal! Fenerbahçe'ye göndermede bulunup ilginç sözler söyledi. İşte Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Ünal Aysal'ın Fenerbahçe için söyledikleri ve Galatasaray yönetimi hakkındaki düşünceleri...

Galatasaray olağan genel kurulu bugün yapıldı. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran eski başkan Ünal Aysal, tekrar başkan olayı şu an için düşünmediğini belirterek, "Çok değerli adaylar var. Gençlere biraz da yol vermek gerekir. Bizim onlara destek olacak bir çalışma içine girmemiz, Galatasaray'a başkanlık yapmaktan daha büyük fayda sağlayabilir. Bunu düşünmek için çok erken. Şu anda düşünmüyorum. Kongreden alınan mesajın gücü çok önemli. Bölünmüş ve büyük çoğunlukla alınmış bir mesaj farklı şeyler. Ben bunları düşüneceğim' diye konuştu.

"UEFA'DAN ÇEKİNMİYORUM"

Diğer kulüplerden mali ve idari yönde aşağıda olmadıklarını kaydeden Aysal, "Çok değişik bir algı yönlendirme çalışması oldu. Ağustos ayından beri benim aleyhimde Galatasaray'ı vurmaya yönelik bir çalışmaydı. Bunları taraftarlarımız gördü. Genel kurulun da görüp, görmediği konusunda ciddi bir işaret aldınız. Galatasaray mali ve idari yönden diğer kulüplerin aşağısında değil. Avrupa'da yarıştığı kulüplerle aşağı yukarı aynı güçte bir kulüp. UEFA'dan ben çekinmiyorum. Yeter ki tedbirleri yerinde alalım. Bu tedbirleri almak için gecikmiş değiliz. Göreve gelecek arkadaşlarımın talep etmesi halinde bütün bilgi, birikimimi kendilerine sunacağım' dedi.

"GALATASARAY BAŞKANLIĞI BENİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜLDÜ"


"İbra kararı çıkmasaydı Galatasaray sizin için biter miydi?" şeklindeki soruya ise Ünal Aysal, 'Galatasaray benim için bitmezdi. Ben bu kulübe 11 yaşında girdim. Hayatımda bir sürü ödül aldım ve Galatasaray başkanlığı benim için en büyük ödüldü' cevabını verdi.

"GENÇLERE TAM DESTEK VERMEYİ KENDİM ADAY OLMAYA NAZARAN TERCİH EDERİM"

"2-3 gün düşündükten sonra başkanlık kararınız değişir mi? Üyelerden baskı geleceği görülüyor' şeklindeki soruya da Aysal, şöyle yanıt verdi:
'Baskı çoktan beri var. Yaşımı da dikkate almak gerekir. Gençlere tam destek vermeyi kendim aday olmaya nazaran tercih ederim' diye konuştu.

"FENERBAHÇE HAKKANİYETLE ŞAMPİYON OLURSA ALKIŞLARIM AMA…"

Döneminde Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki tartışmaların ardından şu anda ne düşündüğü ile ilgili sorulan soruya Aysal, "Benim Fenerbahçe ile bir şeyim olmadı. Fenerbahçe'nin Galatasaray'a olan tutumu ile ilgili bir reaksiyonum oldu. Yoksa hepimiz birbirimize destek veriyoruz. Rakibiz ama sporu da birlikte yapıyoruz. Yöneticilerin kendi aralarında sürtüşmeleri olabiliyor. Fenerbahçe hakkaniyetle şampiyon olursa alkışlarım ama hakkaniyetle alınmamış bir şampiyonluksa arkamı döner giderim' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal Aysal ve Duygun Yarvusat yönetimleri...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN