Köle Isaura mıyız!

Genel Sekreteri 'dan, TFF ve 'la ilişkilere çarpıcı yorumlar:

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Köle Isaura mıyız!
Hakem penaltıyı vermiyorsa idareci de karşına çıkar takımın hakkını arar. Bizim adımız köle Isaura mı! Bizim adımız Aziz Yıldırım, .

'Bu yangın üfleyerek sönmez' söylemi, 'Ölü evinde düğün olmaz' atasözünü bilmeyenler ile ilişkilerimizi bitirdi. Yapılanları asla unutmayacağız.

Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, içini kulüp dergisine döktü. Uslu pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaparken, yönetici olarak aldıkları cezaya isyan etti: "Bizim konuşmamızda suç unsuru varsa ceza ver. Geçen sene ben yönetime yeni geldim, adımımı attım, Sivas'ta bir maça gittik. Meşhur 2-1 yenildiğimiz maç. Sivas'ta adam resmen voleybolda smaç yapar gibi topa elle vurdu, penaltımız verilmedi. Soyunma odasına inerken, solda hakemlerin sağda ise bizim soyunma odamız var. Kendi çocuklarımıza, "Rahat olun, hoca yanlış görmüştür" demek için indik. Fakat hakem gülerek karşımıza çıktı. "Hem penaltıyı vermiyorsun hem de sırıtıyorsun" dedim. 30 gün ceza aldım. "Sırıtma" demek, küfür mü? Hakaret mi? Biz köle miyiz? Köle Isaura mı bizim adımız. Bizim adımız Aziz Yıldırım, Mahmut Uslu. Trabzonspor maçından sonraki demecimde "12 tane adam defans yaptı. Buna rağmen yenmemiz gerekirdi, çok gol kaçırdık" dedim ve 45 gün hak mahrumiyeti cezası aldım. Hiçbir hakaret yok."LAY LAY LOM MU KONUŞAYIM!
"Evet, ben sert konuşurum. Gülerek mi, lay lay lom mu konuşayım.
Rakiplerimizden birinin idarecisi maçtan sonra verdiği demeçte "Hakemler bizi doğramaya gelmiş" diyor. Bu arkadaşa 20 gün ceza. Şimdi bu reva mı? Ben de spor adamıyım. Hayatımızın 30-40 senesini antrenörlüğe, sporculuğa vermişiz. Milli takımlarda görev yapmışız, biz de sporcuyuz. Sen de bana saygı göstereceksin, en azından sırıtmayacaksın."

KUPAYI SAHADA ALMA ISRARI YANLIŞTI
Bütün kulüplere aynı mesafedeyiz. Geçmişte Faruk Süren, Mehmet Cansun, Özhan ve Alp Ağabey ile iyi ilişkiler içindeydik. 3 Temmuz sürecindeki birkaç bildiri, özellikle "Bu yangın üfleyerek sönmez" söylemleri ve "Ölü evinde düğün olmaz" atasözümüzü bilmeyenler bu ilişkileri bitirdi. Stadımızda oynanan Süper Final öncesinde yenen yemekte, kupa töreninin yapılmaması yönünde mutabakata varılmasına rağmen, sonradan ısrarla kupanın sahada verilmesiyle ilgili girişimler, dostlukları bitirdi. Başkan Yarsuvat'ın bu tür gerginliklerin bitmesi yönünde gösterdiği gayret son derece sevindirici. İki kulübün 100 yılı aşan dostluğu bir başkan döneminde bitmez. Dertlerimiz ortak."

F.Bahçe'de başkanlık yapmak çok zor, idarecilik kolay. F.Bahçe başkanlık sistemi ile yönetilir. Başkanlık sisteminde demokrasi vardır. Yönetimde herkes fikrini söyler, başkanın dediği olur.

F.Bahçe Beşiktaş ve futboldan elde ettiği gelir nedeniyle vergi ödüyor. Bu parayı amatörlere harcayalım. Bu kadar basit. O zaman daha çok yatırım yaparız.

Bizim önümüz acımasızca kesildi. Muazzam bir takım vardı. Şampiyonlar Ligi'nde ilk 8'e girilmişti. Belki de Avrupa'da şampiyonluk gelecekti. 3 Temmuz bütün hayalleri bitirdi.

Yayın gelirleri 5 yıl önce Aziz Yıldırım'ın girişimleriyle 400 milyon dolara yükseldi. Şimdi kulüpler 'ihaleyi biz yapacağız' diyor ama 2017'ye kadar Digiturk'le sözleşme var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köle Isaura mıyız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN