Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzon'dan açıklama; "Çok başka şeyler var"

yöneticisi Yakup Aslan, kafilesine yapılan saldırı ve liglerin ertelenme ihtimali ile ilgili konuştu.

Giriş Tarihi: 5.4.2015 18:18
Trabzon'dan açıklama; Çok başka şeyler var
Külübü Yöneticisi Yakup Aslan, Radyospor'a özel açıklamalarda bulundu. Aslan, otobüsüne yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki husumeti kullanmak isteyen başka gruplar olabileceğini gösteren kanıtlar olduğunu söyledi.

Doktor olan Aslan, şöforun son durumu ile ilgili bilgi aldığını söylerken, "Planlı bir olay olduğu çok açık ortada. Bu adam öldürmeye teşebbüs, cinayete teşebbüs. Bu adamların en ağır şekilde yargılanması lazım. Otobüs durdurulmasa ve viyadüğün üzerinden otobüs takla atsaydı, hiçbir şekilde telafisi olmayacak bir şey olacaktı. Allah bizi korudu. 15-20 dakika önce bilgi aldım. Şöför şu anda uyandırıldı, bizim arkadaşlardan gazete istediği söylendi. Kızını sormuş. Allah böyle sıkıntıları bir daha göstermesin. Trabzonlu bir insan olarak, bir hekim olarak bizi üzdü. Ülkemizin imajına da çok üzülüyoruz. Son günlerde olanlara bakılırsa, bir takım çevreler durmayacaklar" ifadelerini kullandı.

"AKLIMA BAŞKA ŞEYLER GELİYOR"

Saldırının planlı gerçekleştiğini belirten yönetici, "Daha ileri boyutlarda, devlet de olaya müdahil olmalı. Bu bizim çözebileceğimiz bir şey değil. Koca bir otobüsteki bir sürü insana kasıt. Çok profesyonelce yapılmış bir hadise. Ben o bölgeyi biliyorum, ışık yok. Görgü şahitlerinin de çok az olması bekleniyor. Belli ki etrafta gözlemciler de var. Bunlar tabii emniyetin işleri. Ama benim aklıma çok başka şeyler de geliyor" dedi.

"ERTELEMEYE FAYDASI OLACAKSA, ONAY VEREBİLİRİZ"

Liglerin ertelenmesine onay verebileceklerini söyleyen idareci, "Yetkililer karar verecekler, ama bu futbola gerçekten fayda sağlayacaksa olsun, denensin. Bizim açımızdan sıkıntı yok. Bir insan hayatı... " diye konuştu.

"ŞİKE NEDENİYLE BİR OLAYIMIZ VAR, PROVOKASYON"

Saldırıyı gerçekleştirenlerin, Trabzonspor - Fenerbahçe husümetini kullanmak isteyen başka örgütler olma ihtimali olduğunu vurgulayan Aslan, "Bu spor, eğlence için yapılıyor. Bunu sporseverlerin yapma ihtimali yok. Trabzon'un seçilmesinde bir amaç var. Bizim şike nedeniyle bir olayımız var, bunu kullanarak bir provokasyon sağlamaya çalışmışlardır. Bunu biz yaparsak, kimse bizden şüphelenmez diye düşünülmüş. Aynı anda birkaç kişinin olması, otobüsün geçeceği dakikanın tam seçilmesi, şöförün hedef alınması çok başka şeyler düşündürüyor. Trabzon'dan biri olmasını istemeyiz, üzer bizi. Bizim insanımız vatanseverdir. Trabzon terör eylemlerinin en az olduğu yerlerden bir tanesi. Bunu yapanlar kim olursa olsun, cezalarını en ağır şekilde çekecekler" diyerek sözlerini noktaladı.

"TRABZON'A EN ÇOK FAYDASI DOKUNAN AZİZ BEY'DİR"


Aslan, olayın hemen ardından Beyaz TV'ye yaptığı açıklamalarda ise; "Biz kimseyle düşman değiliz. Fenerbahçe, Türkiye'nin büyük bir kulübü ve bir Anadolu kulübü aynı zamanda. Trabzonspor'a geçmişte en çok faydası dokunan kulüp Fenerbahçe'dir. 3-5 sene önceki, Digitürk pastasından hisse almak konusunda Trabzonspor'u savunan Aziz Bey'di. Taraftar bunu bilsin. Bir süreç var ama bu kavga, saldırı gerektirmez. Cinnet geçirmeyi gerektirmez. Mücadelemiz devam edecek ama bu çok farklı bir şey. En kısa zamanda bunu yapan kişi bulunur. En şiddetli cezaya çarptırılır. Toplum vicdanı inşallah böyle devam eder. Allah korudu, Allah korudu." şeklinde bir yorum yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon'dan açıklama; "Çok başka şeyler var"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN