Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek olmalısınız

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Örnek olmalısınız

Futbolun baş aktörlerini konuk eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çağrısı yaptı

Süper Lig kulüplerinin kaptanları ile Yıldız Sarayı'ndaki Mabeyn Köşkü'nde buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Saha içerisi ve dışarısında topluma örnek olacak davranışlar sergilemeniz önemli. Kesinlikle Fair Play'den taviz vermeyin" dedi.

takım otobüsünün kurşunlanmasının ardından çok şey konuşuldu ancak bu kez söz futbolun başrolündeki futbolculardaydı. Süper Lig'de mücadele eden takımların kaptanları isteklerini dile getirmek için Cumhurbaşkanı 'ın kapısını çaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, futbolcuları İstanbul Yıldız Sarayı'ndaki Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Saat 18.00'de başlaması gereken görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Kongre Merkezi'ndeki "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temalı Kutlu Doğum Haftası Programı'ndaki uzama nedeniyle bir saat geç başladı. Toplantı 1.5 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre; bu tarihi dayanışma toplantısında Erdoğan, dış faktörlerlerden etkilenmemelerini ve 'den taviz vermemelerini tavsiye ettiği konuklarına, lig sona erdiğinde İstanbul'da Huber Köşkü'nde kendileriyle tekrar bir araya gelme arzusunda olduğunu da söyledi. Cumhurbaşkanı'nın özellikle, "Hepimiz kardeşiz" sözüne vurgu yaptığı ifade edildi.ERDOĞAN TÜM KAPTANLARA İSİMLERİYLE HİTAP ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde gerçekleşen futbol zirvesine 18 Süper Lig takımının kaptanı katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece Dört Büyükler'in değil diğer takımların formasını giyen oyunculara da tek tek isimleriyle seslendi ve onlarla sıcak diyaloglar kurup sohbet etti. Cumhurbaşkanı, yoğun temposuna rağmen futbolu bu kadar takip etmesi ve futbolcuların hepsini tanımasıyla salondaki herkesi etkiledi.

DEVLET DUYARLILIĞINI GÖRDÜK
Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, toplantı sonrası "Cumhurbaşkanımızın yaşanan olaya bir devlet büyüğü olarak gösterdiği duyarlılığı gördük. Bütün takım kaptanlarını kabul etti, dinledi. Birlik ve beraberlik için gayet olumlu görüşler dile getirildi. Futbolun barış, dostluk ve kardeşlik için olduğunun farkına varmalıyız. Tüm paydaşlar daha duyarlı olmalı" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek olmalısınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN