Beşiktaş'a icra şoku

Giriş Tarihi: 15.4.2015 12:30 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 15:31
Beşiktaş'a icra şoku

Aktif Tanıtım'ın alacakları için haciz işlemlerini yeniden başlattığı Beşiktaş'ta şok yaşanıyor.

Beşiktaş'a gelen icra takibinin nedeni belli oldu. Yıldırım Demirören başkanlığındaki dönemden kalan borçlar nedeniyle kulübe icra geldiği öğrenildi.

Haciz memurları ve avukatlar Kulüp binasına geldiğinde tatsız olayların yaşandığı, kulüp avukatlarının, hacze gelen memurları ve avukatları içeriye almak istemedikleri öğrenildi. Bu sırada arbede yaşandığı belirtildi. İçeriden alınan bilgilere göre sert tartışmalar oldu.

Memurlar içeri girince yapılan görüşmede kulüpte para olmadığı için ödeme yapılamayacağı anlaşıldı. İçerideki mallar için tutanak hazırlandı. Haciz işlemi yeniden başlatıldı. Kapıda 2 adet kamyonun beklediği, kulüp binası arkasında 1 kamyonun daha bulunduğu görüldü. Eşyaları götürmek için kamyon getirildiği dikkat çekerken, haciz memurları Başkanın ve Yönetimin oturduğu 13. kattaki tüm masa sandalye ve eşyaları toplattıkları öğrenildi.

İlerleyen süre içinde kulüp binasındaki eşyaların çıkarılması ve kamyonlar ile götürülmesi bekleniyor.

Siyah-beyazlı kulübe yönelik başlatılan icra takibiyle ilgili Aktif Tanıtım adına Dedeoğlu Hukuk Bürosu yazılı bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili açıklama şu şekilde:

"Yıldırım Demirören dönem borçlarından Beşiktaş Kulübü'nün Aktif Tanıtım'a olan 10 milyon dolara yakın borcu, İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden ilamlı icra takibine konulması üzerine Sayın Fikret Orman yönetimi tarafından her ne kadar bir ödeme protokolüne bağlanarak vadelere bağlanmışsa da söz konusu protokole uyulmadığından maalesef icra takibine kaldığı yerden devam edilerek Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin tüm mal varlıklarına haciz işlemi uygulanmak zorunda kalınmıştır. Haciz işlemlerine başlamadan önce Beşiktaş Kulübü'ne yapmış olduğumuz tüm başvuru ve görüşme taleplerinden olumlu bir sonuç alınamamıştır.

Borçlu Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. hakkında İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden başlatılan icra takip miktarı faizler hariç 8 milyon 839 bin 602,42 dolardır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'a icra şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN